מזגן VRF

מזגן VRF- העתיד כבר כאן

תחום המזגנים ממשיך להתפתח בשנים האחרונות, ומציע כל פעם טכנולוגיה חדשה

המזגן הינו חלק בלתי נפרד מחיינו לאורך רוב ימות השנה, ולכן אין פלא שתחום זה רק ממשיך להתפתח עם הזמן. החידוש האחרון בתחום הינו טכנולוגיית הVRF אשר מאפשרת עשיית שימוש במספר משתנה של מאיידים בו זמנית בכל מזגן- דבר המשפר משמעותית את פעולתו בתחומים רבים.

אז מהם יתרונות השימוש במזגן VRF

רעש מופחת

השימוש במספר משתנה של מאיידים משפיע משמעותית על רעש המזגן מכמה סיבות. ראשית, התאמה מדויקת זאת מפחיתה בצורה ניכרת את רמת הרעש ביחידות הפנים של המזגן, אשר גורמות לרוב הרעשים במערכות מיזוג מודרניות. שנית, גם רעש המעבים מופחת כתוצאה ממבנה זה, כך שמתקבל מזגן שקט כמעט לחלוטין.

חסכון בחשמל

מזגני VRF עושים שימוש מדויק לפי הצורך והדרישה הנוכחית מבחינת טמפרטורה, ואינם מבזבזים חשמל על רכיבים שונים אשר צריכים לפעול קשה במזגנים אחרים. עובדה זו מפחיתה משמעותית את צריכה החשמל כאשר עושים שימוש במזגנים מסוג זה.

טמפרטורה אחידה

מזגנים סטנדרטיים נוטים להיכנס למצב שאנו מכנים "השהייה"- מצב בו המזגן אינו מקרר או מחמם, ונותן לטמפרטורה בחדר להשתנות. מצבים אלו אמנם הופחתו מאוד בדגמים מודרניים אך עדיין קיימים ומפריעים לשמירה על טמפרטורה אחידה בחדר. למזגני VRF אין בעיה בתחום זה, והם שומרים על טמפרטורה אחידה כפי שנקבע על ידי השלט.

חיבור למערכות מתוחכמות

כיום רבים עושים שימוש במערכות מתוחכמות כגון בית חכם, חיבור לפלאפון, שלט אוניברסלי וכדומה בכדי לשלוט במוצרי החשמל השונים של הבית. תחום זה אמנם יעיל ביותר בנוגע לשליטה במוצרי חשמל רבים, אך עד היום היה בלתי יעיל בנוגע למזגנים. מזגני VRF מתחברים בקלות לכל מערכת חכמה, ומאפשרים שליטה נוחה וקלה בהם גם מרחוק.

ניתן לראות כי ישנם יתרונות רבים לשימוש במזגני VRF

מזגנים מסוג זה הינם המזגנים המתקדמים ביותר כיום בשוק והם מציעים יתרונות שימוש רבים לאלו הרוכשים אותם. כמו כן, מזגני VRF יודעים לתקשר עם מוצרי חשמל נוספים- עובדה חשובה ביותר בבתים מודרניים בהם הכל מנוהל ממרחק.

המאמר נכתב באדיבות הצבי מיזוג אוויר – מערכות קירור ומזגני VRF.