מערכות גילוי אש

מוצרי מיגון נגד אש

מיגון אש הוא אחד הצרכים החשובים והבסיסיים בכל בית ובכל עסק

את הערך של הבטיחות ושל הזהירות בחיים שלנו אי אפשר למדוד במונחים כלכליים. בסופו של דבר, אין ערך לחיינו אלמלא ערכם של החיים עצמם – וכל הרכוש, החברים והמשפחה שבעולם לא יועילו לנו במצב שבו אנחנו לא בטוחים וזהירים מספיק ויכולים לאבד את הכל ברגע. הדבר נכון במיוחד בכל הנוגע למיגון אש. אחד החוליים של החברה המערבית הוא התלות העצומה שלנו בחשמל ובגז שחושפת אותנו לפגיעות אש ולדליקות שונות, ולכן חשוב מאוד שיהיה מנגנון יעיל של ציוד מיגון בפני אש בכל בית ובכל בית עסק. ציוד זה מתחלק הן למערכות גילוי אש והן למערכות כיבוי אש, וכעת נבין מה בדיוק כוללת כל קטגוריה.

איזה ציוד מיגון בפני אש אנחנו צריכים בבית ובעסק שלנו?

  • הסוג הראשון של ציוד מיגון בפני אש הוא כל מה שנוגע למערכות גילוי אש. הכוונה היא לגלאים שאותם אנחנו מתקינים על מנת לזהות ולהתריע על קליטה של עשן, אש וסוגים שונים של גזים. את גלאי העשן והאש אנחנו מכירים היטב, והם גם אלה שמפעילים מערכות כיבוי אוטומטיות ולעתים גם קריאות אוטומטיות למכבי האש, אך גם גילוי הגז הוא חשוב מאוד משום שבעזרתו נוכל לעתים למנוע את השריפה לפני שהיא פורצת.
  • מערכות כיבוי אש הן המערכות שנפרקות ונכנסות לשימוש ברגע שבו מערכות הגילוי מתריעות להן. מערכות אלה יכולות להיות אוטומטיות ולפרוק לתוך החדר אבקה, מים, חומר כיבוי (אירוסול) או סוגים שונים של גזי כיבוי. כמובן שחשוב לגבות את המערכות האוטומטיות עם מטפים ידניים בהם נשתמש אנו במצבים שנזדקק לכך.

רק השילוב בין מערכות גילוי אש ומערכות כיבוי אש יכול ליצור את מיגון האש האיכותי ביותר

ציוד מיגון בפני אש הוא לא תמיד ציוד זול, ועלינו להקים מנגנון יעיל של מערכות גילוי אש ומערכות כיבוי אש שיעבדו יחד בכדי להבטיח לעצמנו מקסימום בטיחות, אך מדובר בהשקעה שאי אפשר למדוד בכסף. רק הקמה של מערכת איכותית, מקיפה ומגובה היטב תיתן לנו את היכולת לישון בשקט בכל לילה בידיעה שאנחנו, המשפחה שלנו והעסק שלנו בטוחים מכל רע.