מה חשוב לדעת לפני שקונים דירה מקבלן

קניית דירה מקבלן היא תהליך שיש בו הרבה מאוד יתרונות, אך גם חסרונות

המשמעות של רכישת דירה מידי קבלן היא משמעות שיש בה לא מעט יתרונות, ובוודאי שמדובר בתהליך מרגש יחסית. הסיבה לכך היא שכאשר אנחנו רוכשים דירה מקבלן, אנחנו למעשה רוכשים דירה חדשה שזה עתה נבנתה, ואנחנו נכנסים אליה כדייריה הראשונים – מה שנותן לנו את מרחב המחייה לעצב אותה ולהפוך אותה למרחב הביתי האיכותי שלנו. אין ספק שיש בכך לא מעט יתרונות, אך חשוב להבין שיש בכך גם חסרונות – מאחר ואף אחד לא גר בה קודם, ייתכן שישנם ליקויי בנייה שצריך לטפל בהם, והנה כמה דברים שחשוב מאוד לבדוק בטרם תקנו את הדירה.

מהם הדברים שחשוב לבדוק ושחשוב להבין בטרם נקנה דירה מקבלן

• דירה שאף אחד לא גר בה לא תמיד תהיה אטומה – איטום איכותי של דירה הוא תנאי בסיסי לחיים בה, בוודאי כאשר מדובר בקומות עליונות או בבתים פרטיים. בהתחשב בכך, חשוב להבין שכל עוד לא היו דיירים קודמים והדירה עוד לא חוותה חורף, לא בטוח שהיא ערוכה בכלל לחורף – יתכן שצריך לבצע איטום גגות בטרם נכנס, וייתכן כי המערכות שאחראיות על מים חמים (כמו דוד שמש) לא מבצעות עבודתו בצורה תקינה. לכן חשוב לבדוק את האיטום ואת מערכות המים והחימום בצורה מקצועית במיוחד.
• תקינות מערכות – שוב, מאחר ואיש לא גר בבית לפנינו, אנחנו צריכים לוודא שכל מערכות הבית מתאימות וערוכות לכניסה שלנו. זה כולל מערכות של תאורה, מערכות של שירותים ומקלחות, דוד שמש, כל שקעי החשמל וכל המתגים השונים, גז – ולמעשה כל מה שנזדקק לו בכדי לקיים שגרת חיים תקינה בבית החדש שלנו.

קניית דירה מקבלן לא מבטיחה לנו דירה נקייה מתקלות – אל תתפשרו על דבר

למרות שהתפיסה היא שכאשר קונים דירה מקבלן מקבלים דירה בלי תקלות, זהו לא ממש המצב. קניית דירה מקבלן יכולה להיות מלווה בלא מעט תקלות בנייה ולעיתים יש מחסור בדברים הכרחיים כגון: דוד שמש, מעט שקעי חשמל, ועלינו להבין כי הגורם שעליו לתקן את התקלות הללו או להתקינם הוא הקבלן – אל תתפשרו על כך.

דוד שמש