מהם שורשים בביוב ואיך מתמודדים איתם?

יש כל מיני הפרעות אפשריות ובעיות באינסטלציה – סתימות, פיצוץ בצנרת, ועוד. אבל נראה לעתים שהבעיה הקשה ביותר האפשרית, היא הבעיה של שורשים בביוב. במצב כזה, השורשים שיש באדמה, מתחילים לגדול ולצמוח בתוך הביוב. הם יכולים לגרום לסתימות במקומות שונים, ולהפרעות רציניות בצנרת. הצרה היא שאם עוקרים אותם מהמקום, המצב מחמיר עוד יותר והשורשים החדשים יהיו חזקים ועבדים יותר. אם כך, מה עושים במקרים הללו כדי להיפטר מהם?

פתרונות משולבים נגד השורשים

● חיתוך זהיר של השורשים – שימו לב, בשלב הראשון, לא עוקרים שורשים בביוב, כי כמו שהסברנו לכם – מדובר על תופעה הרסנית. מה שכן עושים, הוא חיתוך זהיר של השורשים בתוך הביוב. כך כבר מבצעים פעולה חשובה לשחרור הסתימה בתוך הביוב, ומקבלים גישה טובה יותר. זה בעצם מה שיאפשר בשבועות הראשונים, הבטחה לכך שהתופעה לא תחזור על עצמה. בעבר, זה כל מה שהיו עושים אבל אז השורשים היו חוזרים, ולכן יש שלבים נוספים.
● ניקוי בלחץ – לרוב הפתרון הוא שמי שמבצע את עבודות ההסרה, יגיע גם עם ביובית מיוחדת. הביובית הפעם תזרים מים בלחץ גבוה מאד לתוך הצנרת. התפקיד של המים הוא בעצם לשטוף את השורשים ואת השאריות שלהם מתוך הביוב. כך בעצם, מבהירים שברגע זה, אין שום שורשים בביוב שלכם, והוא נקי לחלוטין וניתן להשתמש בו בצורה רגילה. אבל גם זה לא מספיק ויש צורך בעוד צעד.
● חומר קוטל שורשים – זהו השלב החשוב שבעצם דואג לכך שהשורשים לא ישובו לתוך הביוב שלכם. אנשי המקצוע מחדירים חומר מיוחד שהוא קוטל שורשים לצנרת ולתוך האדמה. החומר הזה פשוט הורג את השורשים, וכך הם לא צומחים שוב פנימה. הדבר מבטיח שהתופעה לא תחזור על עצמה, ומאפשר לשכם לשמור על הצנרת לטווח ארוך.

כדאי להקפיד על הנושא

שימו בל שגם אם תתעלמו מהתופעה של שורשים בביוב זה ממש לא אומר שהיא תיעלם – אלא רק תחמיר עוד יותר. עצתנו לכם היא תמיד לפנות לאנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם, וזאת בכדי שתיהנו מצנרת מתפקדת.

ביובית