ריצוף

מהם סוגי הריצוף הקיימים?

הריצוף הינו חלק נכבד ביותר מהעיצוב הכללי של חלל החדר. המראה שלו – החל מהצבע ועד לגודל האריחים, ישפיעו רבות מאוד על המראה הכללי של האזור. ישנם סוגים שונים של ריצוף אשר מתאימים לתנאים שונים ולעיצובים מגוונים. כאן נפרט על כמה מסוגי הריצוף הקיימים ונעזור לכם לגבש כלים לגבי החלטות הריצוף לאזורכם. בזמן המודרני, סוגי הריצוף מתחלקים לשני סוגים ראשיים – ריצוף תעשייתי וריצוף טבעי.

ריצוף תעשייתי

מתחלק לשני סוגי ריצוף כלליים – ריצוף גרניט וכמובן הידוע מכולם ריצוף קרמיקה, להם יתרונות משמעותיים בכל הנוגע לחוזק ולמראה המגוון בהם הם קיימים. הקרמיקה הינה הבחירה הנפוצה בארץ וזאת בעקבות כמה יתרונות בולטים:

חוזק

הקרמיקה הינו ריצוף עמיד במיוחד, הוא לא נוטה להישחק ואף אין לו נטייה לספוח אליו נוזלים שונים.

גיוון

הקרמיקה מגיעה בשלל צבעים וגדלים, אופי אשר מגדיל את היכולת שלכם ליצירת עיצובים מקוריים וייחודיים רק לביתכם.

גמישות עבודה

הקרמיקה אינה קשה להתעסקות – ניתן לבצע ריצוף קרמיקה על גבי ריצוף קיים באופן קל במיוחד. בנוסף הקרמיקה הינה אבן זולה אשר ניתן למצוא בשלל מחירים מוזלים.

ריצוף טבעי

ריצוף טבעי הינו מיוחד באופי בעקבות כך שהוא מבוסס על אבנים אשר נחצבות ישירות מן האדמה ואינן מיוצרות באופן מלאכותי, דבר המקנה לריצוף זה יופי שונה לחלוטין וחוזק טבעי חזק מן הרגיל. הריצוף הטבעי המוכר ביותר הינו ריצוף שיש, כמובן שישנו גם את הגרניט והצפחה אשר נפוצים בחלק מן המטבחים. היתרונות של ריצוף זה הינם רבים גם כן:

מראה

הריצוף הטבעי מעניק מראה יוקרתי באופן מיידי, הייחודיות של כל אבן כתוצאה מהיווצרותה תחת תהליכים גאולוגים של שנים רבות מאות מתחת לאדמה, מקנה נגיעה מיוחדת במינה לעיצוב.

חוזק

גם פה החוזק שולט מאוד, האבנים הטבעיות הינן חזקות מהרגיל ויכולות לספוג מהלומות רבות, אך הוא נוטה לשחיקה כעבור כמה שנים.

ריצוף
החיסרון העיקרי בריצוף טבעי הוא מחירו הגבוה יחסית לריצוף תעשייתי בנוסף לרמת הספיגה הגבוהה שלו. מעבר לסוגי הריצוף ישנן גם האופציות לבצע ריצוף על פני אריחים קיימים, אשר ריצוף תעשייתי מאפשר בקלות, או הסרת הריצוף הקיים, יישור השטח החשוף והדבקה מחדש. ההדבקה על הריצוף הקיים הינה זולה יותר אך ישנם ריצופים אשר לא ניתן לבצע להם הדבקה על פני אריחים קיימים.
לסיכום, הריצוף התעשייתי יותר זול וקל לעבודה, אך הריצוף הטבעי יכול להעניק מראה מיוחד ויוקרתי אשר מייחד אותו משאר הריצופים הקיימים בשוק.