ניסור בטון

מהם סוגי המסורים לביצוע ניסור בטון?

בעבר, חציבה וחיתוך בבטון נעשתה באופן גס, כך שהתוצאה הסופית הייתה ברמת גימור נמוכה והצריכה השלמות ותיקונים רבים

עבודות ניסור בטון הינן חלק חשוב מכל פרויקט שיפוץ או בניה מחדש. מאחר והבטון הינו חומר הבנייה הנפוץ ביותר בארץ, המשמש לבנייה של משטחי רצפה, יסודות מבנה, קירות ועוד, לעיתים קרובות ידרשו עבודות ניסור בטון לשם שינויים במבנה המקורי. בעבר, כשלא היה קיים המכשור הייעודי שיש כיום, עבודות הבטון היו מתבצעות באמצעים גסים כגון פטישי אוויר, אמצעים אלו ריסקו את הבטון במקום לחתוך אותו ולרוב הצריכו עבודות השלמה ותיקון ארוכות ויקרות בטרם היה ניתן להתחיל בשיפוץ. כיום, בכדי לבצע ניסור בבטון עושים שימוש במגוון רחב של מסורים בהנעה חשמלית אשר מבצעים את העבודה במהירות וברמת גימור גבוהה בהרבה מבעבר.

ניסור בטון

ישנו מגוון עצום של מסורים לביצוע ניסור בטון, אשר מתאימים למצבים שונים

ישנו מגוון עצום של מסורים המתאימים לניסור בטון, הנבדלים זה מזה בהתאמתם למתארי עבודה שונים, ביתרונותיהם ובחסרונותיהם:

  • מסור שרשרת לבטון: מדובר במסור שרשרת הדומה במבנהו הכללי למסור חשמלי לחיתוך עץ. השרשרת עצמה שזורה בשברי יהלומים. מסור זה אינו מתאים לעבודות עדינות, אך מסוגל לבצע חיתוך במשטחי בטון עבים וגסים בצורה אחידה ועמוקה. מסור זה מתאים לניסור בטון בדרכים, מבנים הנדסיים גדולים או קירות עבים במיוחד.
  • כבל יהלום: כבל היהלום הינו כבל מתכת אשר מושחלים עליו מעין חרוזים עשויים יהלום. כבל זה מאפשר חיתוך וניסור בטון עדין, ומשמש בעבודות בנייה גדולות ובניסור קורות בטון.
  • מסור דיסק יהלום: מסור דיסק לניסור בטון הינו בעל עוצמה רבה בהרבה ממסור דיסק רגיל. נוסף על כך, הדיסק עצמו מצופה בשברי יהלום. השימוש במסור זה הינו איטי יחסית אך עדין ומדויק.
  • מקדח יהלום: לעיתים במקום ניסור בטון ניתן לבצע קדיחה באמצעות מקדח ייעודי. המקדחה המסוגלת לכך הינה רבת עוצמה יחסית, והמקדח עצמו מצופה שברי יהלום, לעיתים ניתן בצורה זה לקדוח חורים רחבים במיוחד.

ביצוע ניסור בטון בצורה איכותית מצריך מיומנות גבוהה מעבר לציוד

גם עם כל הציוד המתקדם ביותר, עבודות ניסור בטון הינן קשות ומורכבות. יש צורך בעבודה של חברה מקצועית בתחום על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.