סוגי חלונות

מהם סוגי החלונות שניתן לבחור לבית החדש?

אם אתם עומדים לעבור בשעה טובה ובמזל טוב לבית חדש, הרי שיש שפע של בחירות שצריך לקיים. כחלק מסל הבחירות, תהיו אולי מעוניינים גם בהתקנה של חלונות חדשים בבית. עולה כמובן השאלה – מהם סוגי החלונות שאפשר לבחור? כיום ישנם סוגים שונים ומגוונים של חלונות, הכל בכדי שתוכלו ליהנות מהפונקציונליות שלהם, כמו גם מעיצוב מושלם.

אז מהם סוגי החלונות שכדאי לנו להכיר?

  • חלונות גיליוטינה – מדובר על חלונות שמורכבים משני חלקים שונים של מסגרת וזכוכית. החלונות הללו קיבלו את שמם, משום שהם נפתחים ונסגרים אך ורק בצורה אנכית – כלפי מעלה ומטה. יש לעתים מי שמשלבים על החלונות הללו גם תריסים ונציאנים, בכדי שניתן יהיה לשלוט בצורה נוחה גם על כמות האור הנכנס לחדר, ולא רק על הפתיחה והסגירה של החלון.
  • חלונות בלגיים – חלונות אלומיניום מיוחדים המורכבים באמצעות פרופילי אלומיניום איכותיים מאד. חלונות בלגיים מורכבים בין השאר גם מלוחות זכוכית, אשר מותקנים בתוך פרופילי האלומיניום. הפרופילים המיוחדים נותנים לנו מראה איכותי ויוקרתי מאד לעיצוב הבית. לרוב, חלונות בלגיים מקובעים למקומם, אם כי אפשר גם לקבוע כי חלק מהם יהיו על ציר שיאפשר פתיחה וסגירה של הזכוכית.סוגי חלונות
  • כנף אל כנף – חלונות הזזה המותקנים על גבי מסילה מיוחדת. התזוזה שלהם היא בציר אופקי ימינה ושמאלה. החלונות מותקנים כך שכל אחד מהם מותקן על מסילה אחרת – כך ניתן לצמצם אותם לאזור אחד ולחסוך במקום.
  • חלון דרי קיפ – סט של כמה חלונות, כשחלק מהם מקבועים, ואילו אחד יכול להיפתח. כאן התזוזה היא או אופקית או אנכית לבחירתכם.

איך אתם תבחרו בסוג שמתאים לכם?

כמובן שיש לא מעט שיקולים שיכריעו את הבחירה שלכם בסוג כזה או אחר של חלון. חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום החלונות, בכדי שתבינו מהו הסוג שמתאים יותר לדירה החדשה שלכם, ואף יעזור לכם להעלות את ערכה בעתיד.