בניה מתועשת

מהי בניה מתועשת

ענף הבנייה שמשתכלל עם השנים

כמו שהטכנולוגיה לא עומדת במקום וגם השגרה שלנו מתקדמת מדי שנה ושנה גם ענף הבנייה מתקדם בהתאם לכל אלו והיום ניתן לראות לא רק מבנים משוכללים ומתקדמים הרבה יותר אלא בניינים שנבנים יותר בקלות כאשר הרף נהיה גבוה יותר ויותר. לבנות בנין בימינו הרבה יותר פשוט מאשר לפני 30 שנים וככל הנראה שבקצב הזה גם הפרויקטים הגדולים של ימינו ייראו קטנים בעוד חמישים או מאה שנה. לבנייה המתועשת יש חלק גדול מהזינוק של ענף הבנייה ביעילות שהיא מביאה.

 בניה מתועשת – כיצד זה עובד?

  • בעבר כדי לבנות מבנה מסוים, בין אם מדובר בבית פרטי, בבניין משרדים גדול או בגשר היה צורך בבנייה של כל החלקים באתר הבנייה והרכבה שלהם מה שהיה מצריך הרבה עבודה, הרבה פסולת שנוצרת לסביבה והרבה כוח אדם. בני האדם הבינו עם הזמן שאין צורך בכל כך הרבה עובדים באותו אתר בנייה ויצירת לכלוך ופסולת רבים רק מזיקה לבנייה עצמה ולצוות שפועל במקום ולא רק לסביבה. בניה מתועשת מצליחה לחסוך בכל אלו בצורה דרמטית עד כך שהבנייה נקייה מאוד באופן יחסי וזמן הבנייה התקצר בכשלושים אחוזים.
  • בבנייה מתועשת הבנייה הופכת ליותר מודולרית. ממש כמו שמה, בנייה מתועשת היא בנייה תעשייתית, היא בנויה מתעשייה שלמה אחריה שמייצרת את כל החומרים מבעוד מועד ובאתר הבניה רק מחברים ביניהם ויוצרים את התוצר הסופי. בנייה מתועשת מתחלקת לכמה סוגי בניה כאשר גם בנייה טרומית, בניה ירוקה ובניה קלה נכללות בקטגוריה הזו.
  • בניה מתועשת חסכונית הרבה יותר בזמן כיוון שכל החלקים מגיעים לאתר הבנייה שהם מוכנים חלקית או באופן מלא. כך נחסך זמן רב באתר הבנייה שבו שום דבר לא מיוצר, אפילו לא חלקי קירות, לא לבנים ולא מלט. צוות העובדים מתקזז באופן דרמטי מה שמביא לעלויות נמוכות הרבה יותר, הרבה פחות תאונות וגם פחות פסולת שנוצרת.

בניה מתועשת

פחות טעויות בבניה מתועשת

מכיוון שבבנייה המתועשת כל החומרים מגיעים אחרי שכבר עברו עיבוד והם למעשה מוכנים להרכבה ולשימוש יש הרבה פחות מקום לטעויות ורוב הטעויות הן טעויות של תכנון או הרכבה. כך למשל קירות שמגיעים למבנה שמוקם בבנייה מתועשת לא יצטרכו לעבור מריחת טיח כיוון שכבר עברו זאת וכולה.