מתי משתמשים לשיפוצים בניקוי חול

התזת חול היא אחת מהפעולות הכי יעילות שיש ולמרות שהמנגנון מעורר תהייה בקרב אנשים רבים, כשהם רואים מכשיר כזה בפעולה הם מבינים מיד על מה מדובר. חלקיקי החול יכולים להיות כלי ניקיון יעיל למדי וזה הזמן להבין איזה ציוד צריך ולמי זה טוב.

ניקוי חול בבית ובעסק

מה זה בכלל התזת חול?

התזה או ניקוי בחול היא למעשה פעולה מתוחכמת שבה משתמשים בחול כדי להסיר כתמים עיקשים או חלודה. ניקוי חול יכול להיות יעיל במיוחד לחלודה ישנה או לכתמי גריז, כתמי שמן או כתמי פיח, כאשר אפשר להבין לבד שאלו הם כתמים שמוכרים בעיקר בתעשיית כבדות ובצה"ל. ניתן למצוא מכשיר לניקוי חול בכל מפעל ומפעל וכך למעשה לנקות ביעילות גם מכשירים ומתקנים ישנים במיוחד. כדי להתיז חול יש כמה אפשרויות שיכולות להיות יעילות וזה הזמן להכיר אותם.

איזה ציוד משמש לניקוי חול?

• כדי לנקות חול יש כמה אפשרויות כאשר הכלי המוכר בתעשיות הוא כלי בדמות מיכל בינוני שאליו מכניסים את אותו פריט שיש לנקות. מיכל זה סגור לחלוטין כאשר הניקוי מתבצע באמצעות חול שמותז לכל עבר כאשר המוצר עצמו מוחזק על ידי המנקה דרך כפפות מיוחדות שמגיעות עד לתוך המיכל. כך מפעיל המכונה יכול לכוון את המוצר כמו שהוא רוצה בלי לדאוג ידיו ולהשיג ניקיון יעיל במיוחד.
• שיטה אחרת להתזת חול היא על ידי אקדח מיוחד. אקדח זה מכיל צינור שמתחבר למיכל החול וכך ניתן להתיז על עצמי שאי אפשר להכניס למכונה כמו חלק של טנק או של נגמ"ש, גדר בבית פרטי ועוד מוצרים רבים אחרים.

לא לשכוח ציוד מגן

בנוסף לציוד שמבצע את ניקוי החול בעצמו, חשוב לזכור שיש צורך גם בציוד מגן. ציוד המגן כולל מסכה לעיניים, כיוון שהחול יכול לעוף לעיניים ומשם כבר ברור מה הפגיעות שיכולות לקרות, כפפות להגנה על כפות הידיים וכמובן בגדי עבודה מלאים שישמרו על מי שמפעיל את האקדח או את המכונה בחול מקרה שהו. רק כך ניתן ליצור את סביבת העבודה הכי בטוחה שיש.