מצלמות אבטחה עם גלאי נפח

מדוע חובה להתקין גלאי נפח

כולנו מבינים את החשיבות הרבה של אבטחה לבית ולמשרד, אך לא כולנו מבינים מהי דרך הטובה והנכונה ביותר לשמור על הביטחון שלנו. במאמר זה נסקור את אחד מאמצעי האבטחה המובילים ביותר בשוק: מצלמות אבטחה גלאי נפח, ונציין את היתרונות הבולטים של פריט זה אל מול המתחרים המוצעים בשוק האבטחה.

מהן מצלמות אבטחה גלאי נפח?

מדובר למעשה במצלמות אבטחה רגילות, המחוברות לגלאי נפח שמפעיל את המצלמה אך ורק במקרה של תזוזה כלשהי בחלל המצולם. גלאי הנפח מזהים תזוזות במרחב שאותו הם סורקים ללא הפסקה, ומפעילים את המצלמה במקרה של תזוזה.

כולנו מכירים את השימושים השונים של גלאי נפח – גלאים המפעילים תאורת גינה אך ורק כשמישהו עובר ליד, אזעקה המופעלת אך ורק אם מישהו נכנס אל החדר, ועכשיו, גם מצלמה המופעלת כאשר ישנה חדירה של גורם זר אל השטח הנסרק.

חסכון בסוללה ובשעות צילום - מצלמה עם גלאי נפח

במה הן עדיפות על פני מצלמות ואמצעי אבטחה אחרים?

מצלמות אבטחה דורשות משאבים רבים – שטח הקלטה רחב הממלא דיסקים שלמים של זיכרון וחשמל הדרוש לצילום ולאחסון קטעי המדיה המצולמים. כאשר משתמשים במצלמות אבטחה המחוברות לגלאי נפח, אנו משיגים הפעלה של המצלמה אך ורק בהזדמנויות הנחוצות לנו ובכך משיגים חיסכון בשטח דיסק ובחשמל.

בנוסף, במקרה של פריצה או צורך בשחזור קטעי הווידאו המצולמים, פעמים רבות על הצופים בקלטות האבטחה לשבת שעות על גבי שעות ולבחון קטעי צילום מתים שמשדרים את אותה התמונה, בעוד שמצלמות המופעלות בעת גילוי תזוזה במרחב, מצלמות אך ורק את החלקים הרלוונטיים.

תכנון נכון של מצלמות ברחבי הבית או המשרד

תכנון של מצלמות אבטחה ברחבי הבית דורש ידע ומקצועיות רבים. אסור לנו לפספס אפילו קטע מידע אחד, לא ברציפות הצילום, ולא בשטח שאותו אנו מכסים באמצעות הצילום. פעמים רבות, מתקינים לא מקצועיים דורשים התקנה של מצלמות מרובות, שאותן ניתן לחסוך על ידי תכנון נכון של התקנת המצלמות בבית או במשרד שלכם.

לפני שאתם בוחרים את החברה הנכונה שתתקין עבורכם מצלמות אלו, כדאי מאוד לקבל רושם כללי מהצעות התשתית של כמה חברות ולבחור את החברה המקצועית ביותר שתספק לכם את ההצעה האטרקטיבית והמתאימה.