למה צריך מסנן אבנית לדוד?

דודי שמש ומטרתם

בישראל, בכל דירה או בית כמעט, ניתן למצוא דוד שמש. מטרתו של הדוד היא לחמם את המים המיועדים למקלחת או לכל שימוש אחר באמצעות אנרגיית השמש או, במידה ומדובר ביום מעונן במיוחד, באמצעות גוף חימום הממוקם בתחתית הדוד. קיימים דודי שמש בגדלים שונים ובתצורות שונות אותם ניתן להתאים לכל שימוש כמעט, מדירה קטנה ועד מבנה גדול. דודי שמש מותקנים בדרך כלל על גג המבנה שכן זהו האזור החשוף ביותר לשמש. לכן, הטיפול בהם דורש משנה זהירות על מנת להימנע מתאונות. כמו כל מערכת, יש לדאוג לתחזוקה שוטפת ונאותה של דוד השמש בכדי למנוע תקלות בעתיד.

נזקים לדודי שמש

קורוזיה

כמערכת החשופה כל העת למים, עם הזמן מצטברת חלודה וקורוזיה במערכת ובשלב מסוים, נוצרים חורים בדפנות ובחיבורים השונים. במקרים אלו, אין מנוס מלהחליף את החלק הפגום בשלמותו, בין אם מדובר באחד הקולטים או בדוד השמש עצמו. לכל דוד אורך חיים שונה כתלות באיכותו ובתדירות השימוש בו וכמובן ברמת התחזוקה השוטפת. תיקון דודי שמש הינה מלאכה המיועדת לבעל מקצוע.

אבנית

מי השתייה בישראל נחשבים קשים יחסית, דהיינו מכילים כמות גדולה של מלחים שונים המומסים בהם. מלחים אלו נוטים להצטבר על גוף החימום – בדומה למתרחש בקומקום החשמלי. בניגוד לקומקום, ניקוי האבנית מדוד שמש מהווה משימה מורכבת יותר הדורשת ידע טכני ובכל מקרה, אינה פותרת את הבעיה. לכן, כדאי למנוע מאבנית להיכנס אל דוד השמש מלכתחילה באמצעות מסנן מתאים.

תיקון דודי שמש
נזקים לדודי שמש

תיקון דודי שמש

במידה ואנו מעוניינים להוסיף מסנן אבנית למערכת בכדי למנוע נזק עתידי או במקרה של נזילה או תקלה במערכת, כדאי להשתמש בשירותיו של איש מקצוע בתחום. נרצה לבחור באדם בעל ידע וניסיון בתחום אשר ברשותו הציוד המתאים לטיפול בתקלות במערכת זו. עבודה על גגות מסוכנת כשלעצמה ועל כן חשוב לוודא כי הטכנאי בו בחרנו פועל בצורה בטוחה על מנת להימנע מתאונות מצערות. אם נשקיע בתחזוקה נאותה של המערכת ונדאג לטפל בתקלות בזמן, נוכל לישון בשקט בידיעה שלא תהיה פגיעה באספקת המים החמים לדירתנו.