ליקויי בניה

פגמים ותקלות הקיימים במבנים, ומתגלים רק לאחר השלמת הבנייה. ההבדל בין ליקויים אלו לבין פגמים ותקלות אחרים הוא באופן בו ניתן לחשוף אותם. בנוסף, המקור של ליקויי בניה יכול להיות טעות בתום לב, התרשלות מכוונת, רשלנות או חוסר מקצועיות בתהליך התכנון או הבנייה.

ליקויי בנייה על פי החוק

ליקויי בנייההחוק מגדיר ליקויי בניה על פי הפער בין מה שהובטח בחוזה המכר לרוכש הדירה לבין מה שקיים בפועל בשטח. חשוב לציין, כי ליקויי בניה אינם קיימים רק בדירות ישנות. הרבה פרויקטים חדשים מסתיימים עם מגוון של ליקויי בניה המחייבים את הרוכשים לבצע בדק בית, ולבדוק את התנאים בחוזה. מעבר לכך, ליקויי בניה יכולים לבוא לידי ביטוי בשורה ארוכה של מערכות:

– צנרת המבנה
– איכות הגימור
– שלד המבנה
– תקנים ותכניות בנייה
– ליקויי בניה קונסטרוקטיביים

מלבד עוגמת הנפש, ליקויי בניה יוצרים סיכון מהותי עבור דיירי הבניין. סדקים בקירות, נזילות, רטיבות וחיפויים שאינם מושלמים מונעים שימוש מיטבי במבנה, ועשויים לגרום נזקים בלתי הפיכים. הדרך לבדוק ליקויי בניה היא באמצעות בדק בית או ביקורת מבנים המתבצעים על ידי מהנדס בניין. לאחר מכן ניתן לקבל דוח מפורט על ליקויי בניה, ולבצע את השינויים הדרושים בחוזה המכר, או לבטל לחלוטין את העסקה. יש לציין כי ביצוע ליקויי בניה הוא עבירה על החוק, במודע או לא במודע.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content