כלי עבודה ידניים לנגר

כלי עבודה ידניים לנגרות

עבודת נגרות דורשת כלים איכותיים מסוגים שונים

נגרות היא אחת המלאכות העתיקות ביותר שעודנה רלוונטית גם כיום, וכל אחד מאתנו יודע היטב במה מדובר – זוהי העבודה שבה יוצרים מעץ רהיטים וחפצים שונים בצורה מקצועית. גם כיום ישנם עוד נגרים רבים שעובדים כאנשי מקצוע עצמאיים ויוצרים רהיטים, מבצעים תיקונים ועושים כל מה שנחוץ עם עץ, שעודנו מהווה חומר גלם חשוב ביותר בעולם שלנו. מעבר לכך, נגרות היא גם תחביב של רבים מאתנו, ובין אם מדובר בצורך מקצועי ובין אם בפעילות של שעות פנאי – חשוב לדעת כיצד לעבוד עם עץ בצורה הנכונה ביותר, עם כלי העבודה האיכותיים ביותר. חלק ניכר מכך הוא גם כלי עבודה ידניים – ובהם נתמקד כעת.

אילו כלים ידניים משמשים בעבודה הנגרות?

  • מסורים – חלק משמעותי מעבודת הנגרות הוא כמובן החיתוך של העץ, ולשם כך נחוצים מסורים. על אף שמסורים חשמליים תופסים חלק ניכר מהשוק הזה, יש עדיין שימוש רב בכלי עבודה ידניים בהקשר זה, כשמסורים ידניים מאפשרים עבודה עדינה ומדויקת יותר, ולא בהכרח חיתוך מאסיבי של שכבות עבות של עץ.
  • פטישים – גם חיבור של מסמרים באמצעות פטישים הוא עדיין חלק משמעותי מעבודתו של הנגר, ובהקשר זה חשוב להשקיע בפטיש איכותי שיהיה נוח לעבודה לאורך זמן. איכותו של הפטיש, במקרים רבים, היא בנוחות העבודה איתו – אסור לשכוח שהעבודה איתו היא לעתים לאורך זמן רב, ופטיש לא נוח הוא עבודה לא נוחה.
  • כלים נוספים – כלי עבודה ידניים נוספים שיכולים להיות נחוצים לנגר המקצועי או החובב הם הסרגל, שצריך להיות ארוך, קשיח ומדויק, וכן המפסלת – המשמשת עבור גילוף וחריטה מדויקים בעבודות בעלות ערך אסתטי רב יותר. ישנם עוד כלים רבים, וכדאי להתעמק בתחום בכדי להבין מה בדיוק חסר לכם.

כלי עבודה ידניים לנגר

הצטיידו בכלים האיכותיים והיעילים ביותר לעבודה ידנית

כלי עבודה ידניים הם הכלים באמצעותם ניתן לבצע את העבודה המדויקת ביותר, ובאמצעותם ניתן להגיע לתוצאות המרשימות ביותר – הן עבור הנגר החובב והן עבור איש המקצוע. השקיעו בכלים ברמה גבוהה אם אתם מעוניינים להגיע לתוצאות איכותיות.