עבודות איטום

כך מבצעים עבודות איטום וריצוף חדש לגג שלכם

במידה ויש לכם רטיבות בתוך הבית, אפשר להניח כמובן, שמקור הבעיה היא בנזילה שמגיעה מאיטום לקוי בגג.
הדרך הטובה לפתור את הבעיה, היא כמובן להזמין קבלני עבודה מקצועיים, שיבצעו עבודות איטום ברמה גבוהה. אולם כאן לעתים קיים אתגר מסוים. במקרים קלים, אפשר להשתמש בחומרים שיאטמו את השכבה החיצונית של האיטום שנסדקה. אולם במקרים רבים, בעיית האיטום היא פנימית – ובעצם צריך להרים את כל הריצוף של הגג, להגיע לנזילות, לייבש אותה, לאטום מחדש וממש לרצף מחדש את כל הגג!
אז איך זה אפשרי, ואיך מבצעים את העבודה המורכבת הזו?

העבודה בכמה שלבים שונים

  • הרמת הריצוף – קודם כל, עבודות איטום במקרים הללו יתחילו מפתיחת הריצוף של הגג. אין מה לעשות – אפילו אם השקעתם בריצוף יוקרתי, חובה להסיר אותו – אחרת ממילא יגרם לו נזק בהמשך. לאחר מכן, מורידים גם את כל שכבות החול שמתחת לריצוף, ומפנים אותם לאתרי פסולת בניין. בשלב הבא מגיעים למוקד הנזילה וכמובן מטפילם בו ומייבשים אותו.
  • האם יש צורך בשיפוע? פעמים רבות, מאחר וכבר הרימו את הריצוף, לפני שמתחילים לבצע עבודות איטום, דואגים ליצור שיפוע בגג. מדוע? משום שיש תקן מסוים לשיפוע המותר לגג, על אחת כמה וכמה כשמדובר על חומרי איטום. יש לשים לב שהשיפוע עומד בתקן הנדרש ואם לא – יש לתקן אותו בהתאם.
  • הנחת האיטום – כעת מגיע השלב המרכזי של עבודות איטום. מבצעים בעצם את הנחת שכבות האיטום הנדרשות, באמצעות חומרים שונים בהתאם לשיקול הדעת של איש המקצוע. לאחר ששכבת האיטום מתייבשת, אפשר כמובן להניח מעליה גם את שכבת הריצוף החדשה – כולל ריצוף מבטון, מאריחי קרמיקה, מדקים, ועוד. בעצם, כך יש לכם גג חדש לחלוטין ואטום היטב!

זה משתלם לטווח הארוך

כפי שאפשר לשער, לא מדובר על עבודות זולות, והן דורשות משאבים – אבל בסופו של יום, התוצאה היא גג איכותי ומשופץ שישרת אתכם לשנים רבות, וזו השקעה נבונה לכל דבר ועניין, ובדרך גם פתרתם באופן סופי ומוחלט את בעיית הנזילות שהייתה לכם.