גלאי עשן ואש

כיצד נתכנן בית בטיחותי?

אם אתם בונים בית חדש, כדאי שתחשבו על נושא הבטיחות ולא רק על העיצוב. את נושא הבטיחות הביתית מומלץ לשלב מוקדם ככל האפשר בתהליך תכנון הבית, מכיוון שמחשבה מוקדמת על נושא הבטיחות מאפשרת למתכננים לשלב את אמצעי הבטיחות השונים בחלל באופן כזה שנוכחותם לא תורגש כלל ולא תפגע בעיצוב הפנים.

בין אם בוחרים באפשרות של גלאי עשן, לחצני מצוקה או מערכת אינטרקום מתקדמת, הרי שבכל הנוגע למחשבה על בטיחות ביתית, הביטוי "יפה שעה אחת קודם", עובד שעות נוספות. במאמר שלפניכם נפרט אודות מספר אביזרי בטיחות חשובים שיש לחשוב עליהם עוד בשלב התכנונים של הבית או הדירה.

לחצני מצוקה

לחצני המצוקה המודרניים מאפשרים לדיירים ליצור קשר באופן מיידי עם כוחות ההצלה או קרובי משפחתם בלחיצת כפתור בלבד. לחצני המצוקה מיועדים עקרונית לסייע לקשישים ליצור קשר עם כוחות ההצלה או עם מוקד רפואי במקרה של נפילה או הידרדרות מהירה במצב הבריאותי, אך ישנם גם לחצנים באמצעותם ניתן להזעיק עזרה במקרה של פריצה לדירה. תכנון מוקדם של מיקום הלחצנים בחלל יאפשר להצניע אותם באופן כזה שלא יחבלו באווירה העיצובית.

מערכת אינטרקום מתקדמת ועינית דיגיטלית לדלת

מערכת אינטרקום מתקדמת היא מערכת המאפשרת לדיירים להביט ישירות בזה העומד בדלת הכניסה למבנה באמצעות צג וידאו הממוקם בתוך הדירה ומצלמה המותקנת בכניסה למבנה. כמו כן, ניתן כיום להחליף את העינית הסטנדרטית בעינית דיגיטלית, כלומר במצלמה זעירה שבדומה למערכת האינטרקום, משדרת אותות וידאו לצג הממוקם בצד הפנימי של דלת הבית או הדירה. באופן כזה ניתן לוודא מעבר לכל צל של ספק שהאדם העומד בצדה השני של הדלת אכן רשאי להיכנס.

גלאי עשןגלאי עשן ואש

גלאי עשן הם מתקנים המאפשרים להציל חיים ורכוש. ישנו מגוון רחב ביותר של גלאי עשן הנבדלים אלו מאלה בטכנולוגיה העומדת מאחוריהם, בפונקציות שהם ממלאים ועוד. כך, לדוגמה, ישנם חיישנים שמחוברים למערכת כיבוי אש המופעלים באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם, אחרים מחוברים למוקד מרכזי ומסוגלים להתריע למוקד על שריפה וישנם גם כאלה שפשוט מפעילים מערכת אזעקה עוצמתית המיועדת להעיר את הדיירים משנתם. מן הסתם ישנם גם גלאים המשלבים בין התרעה מקומית, התרעה למוקד והפעלה של מערכת כיבוי אש.