איטום גגות

כיצד מתבצע איטום גגות שטוחים?

איטום גגות שטוחים מבוצע על ידי קבלני איטום במגוון רחב של שיטות:

 

א. יריעות ביטומניות – זו השיטה הנפוצה והמומלצת עבור איטום גגות שטוחים. יריעות ביטומניות מיוצרות מחומרים פלסטיים ותרכובת של אספלט. הן עמידות לשנים רבות ומבטיחות איטום גם לאחר פגיעות מכאניות או שריטות. יריעות ביטומניות מיושמות על גבי הגג לאחר עבודת הכנה והן מחזיקות מעמד לאורך 10 שנים לפחות.

ב. יריעות משוריינות – אלו עבודות איטום המבוצעות עם כיסוי משטח ביריעות PVC. כמו בעבודות איטום אחרות, גם כאן המטרה היא למנוע חדירת מים. היריעות מצופות בחומר פלסטי נוסף וקשיח בעל תכונות של בידוד חום. הן מתאימות לבתים פרטיים עם גגות שטוחים או לדירות במבנים משותפים.

ג. איטום ביריעות PVC – יריעות PVC נחשבות יקרות יותר לעבודות איטום והחיסרון שלהן הוא הנחה על הגג ולא הדבקה. הן מצליחות למנוע חדירת מים אך כדאי להתקין אותן רק על גבי תשתית דומה.

ד. רשת אינטגרלס – השימוש ברשת אינטגרלס מיועד לכיסוי המשטח ולמניעת הופעת סדקים בשכבות האיטום השונות. הרשת עשויה פיברגלס והיא מיושמת בין שכבות איטום לצורך שיפור הבידוד התרמי והאקוסטי בין הגגות השטוחים לבין החלל הפנימי.

תהליך העבודה מול קבלני איטוםאיטום גגות

בעלי בתים עם גגות שטוחים יכולים ליצור קשר עם אנשי מקצוע וקבלני איטום לצורך תיאום השירות. בשלב הראשון כדאי להשוות בין קבלני איטום לפי איזורי מתן שירות, התמחויות והמלצות של חברים ובני משפחה. בשלב השני מתאמים פגישת היכרות לא מחייבת ומקבלים הצעת מחיר על איטום גגות שטוחים עם אחת מבין השיטות הקיימות.

אחרי שמחליטים מול מי להתנהל וחותמים על חוזה עבודה, יש לוודא את הכנת הגג לקראת האיטום. האפקטיביות של האיטום תלויה במידה רבה בעבודות הכנה מן הסוג הזה. מטרת ההכנה היא להסיר אבק ולכלוך ולעזור ליכולת ההיקשרות של חומרי האיטום אל הגג. בשלבים האחרונים מיישמים את היריעות או את הרשת, מבצעים בדיקות הצפה והמטרה ומתקנים ליקויים. עבודות איטום חיוניות לשמירה על ערך הנכס והן מגנות מפני נזקים לציוד.