סנטף לפרגולה

כיצד מרכיבים סנטף לפרגולה?

סנטף הוא לוח פוליקרובנט גלי שאותו ניתן להרכיב להצללה של פרגולה. הלוח עמיד בפני כל תנאי מזג האוויר, מותאם לאקלים הישראלי, מגיע במגוון רחב של צבעים ונחשב בטיחותי וחסין בפני אש. עם זאת, הדרך היחידה ליהנות מהיתרונות של הלוח היא להתקין אותו בצורה נכונה. מומלץ לבצע את ההתקנה על ידי איש מקצוע, או להתייעץ עם גורם שמכיר את התחום ובקיא בהנחיות.

אלו השלבים של הרכבת סנטף לפרגולה:

א. הובלה ואחסון – בשלב הראשון יש להוביל את הלוחות בצורה אופקית ולאחסן אותם באופן דומה עד ההרכבה. את הלוחות הארוכים כדאי לשים למטה ואת האחסון במקום מוצל ולא תחת שמש ישירה.

ב. עיבוד הלוח – בשלב השני חותכים וקודחים כדי לעבד את הלוחות לגודל ולמידות של הפרגולה. חיתוך לאורך מבצעים רק עם מסור דיסק בעל להב לעץ, בעוד חיתוך מקומי או עגול מבוצע במסור אנכי או במגזרי פח. בלוחות באורך של 3 מטר ומעלה יש לבצע קידוח מקדים בכל מיקומי הברגים ולתמוך את הלוח באזור הקידוח כדי לנקות את השבבים לפני הידוק הבורג.

ג. דבקים וחומרי איטום – יש מקרים שבהם מומלץ להרכיב סנטף לפרגולה גם באמצעות שימוש בדבקים וחומרי איטום. כאן ההמלצה היא לא להשתמש במוצרים שאינם מאושרים על ידי יצרן הלוח, או לרכוש סיליקון ייעודי אצל המפיצים המורשים.

ד. סגירה וגימור – בשלב האחרון מבצעים את הקידוח של הלוח לפרגולה, סוגרים את הלוחות בצורה ישרה ומוסיפים אביזרי גימור תואמים. ניתן להשתמש למשל ברוכב רכס אוניברסלי לרוב סוגי הפרגולות, או להעדיף מפגש קיר שמייצר גג עליון.

שיפוע, קרינה ודריכה

הקפדה על הנחיות כלליות של הרכבת סנטף לפרגולה יכולה לשפר את התוצאה. מומלץ לשמור על שיפוע מינימאלי של 10% כדי לאפשר ניקוז של מי גשמים, אך בכל מקרה חשוב לוודא שהצד המוגן בפני קרינת UV פונה כלפי מעלה.

יש להשתמש בסולם דריכה ייעודי לפיזור העומס ואסור לדרוך ישירות על הלוח. לבסוף, אין להשאיר את הלוחות על הפרגולה ללא התקנה מלאה של הברגים.