כיצד מעלימים סדקים בקירות הבית?

אם אתם חושבים שהבית שלכם מושלם ומעוצב בדיוק כמו שאתם רוצים, חכו שתגיעו למצב בו הסדק הראשון מופיע. יכול להיות שזה באשמתכם ויכול להיות שלא, אך בכל מקרה זה לא הזמן לחפש אשמים אלא להבין כיצד פותרים את הבעיה ומעלימים אותם במהירות האפשרית.

מדוע מופיעים סדקים על קירות ביתכם?

כדי לפתור את הבעיה לנצח נצחים ולא למצוא את עצמכם כל כמה שנים סובלים מאותה הבעיה שוב ושוב, צריך להבין מדוע הבעיה נגמרת וכך תדעו מה אתם עושים לא נכון או כיצד אפשר למנוע אותה בפעם הבאה. הסדקים יכולים להופיע בגלל שלל אפשרויות כאשר בנייה לקויה או קרקע שזז לעתים תכופות יכולים להשפיע גם הן, אך הסיבה הכי נפוצה היא כמובן נזקי איטום. איטום הקירות יכול להיות לוקה ולא מקצועי מה שיגרום לקירות שלכם לסבול מרטיבות ומשם הדרך לסדקים קלה מאוד.

העלמת סדקים בקירות הבית

  • כדי להעלים סדקים צריך לפתור את הבעיה שגרמה לה. לפני שאתם מקלפים את הצבע ומורחים טיח מחודש, עליכם להבין האם זו בעיה בבנייה עצמה, האם זה סדק קטן ובודד או שמה יש סדקים נוספים וכולה. ברוב המקרים אלו יהיה נזקי רטיבות ולכן חשוב מאוד לקרוא לקבלן איטום במרכז שיבצע בדיקה של הרטיבות וימצא פתרון הולם, וכמובן לאחר מכן יאטום את הקיר בצורה נכונה.
  • כדי להעלים סדקים צריך להבין אלו סדקים אלו. יש סדקים שטחיים מאוד ויש סדקים עמוקים. איטום בהזרקה היא פעולה שיכולה לפתור את הסדקים העמוקים ביותר על ידי החדרה של חומרי איטום צמיגיים ונוזליים שיאטמו את הסדק ויקנו את הבידוד שהקיר צריך וכל הדרך גם ימנעו מהסדק להתרחב, שזו אולי הצרה הכי גדולה שיש.

חידוש הצבע והטיח

איטום במרכז

כדי לאטום את הסדק בצורה נכונה עוד לפני שמבצעים פעולה מסוימת צריך לקלף את הצבע ואת הטיח מהמקום ורק לאחר מכן להחזיר אותו. את הפעולה אפשר לבצע באופן עצמאי אך אם אתם לא בטוחים שאתם עושים את זה נכון ואין מי שיעזור לכם, חשוב למצוא קבלן איטום במרכז שיכול לסייע לכם במשימה באופן מקצועי.