כיצד להתמודד עם סתימות קשות במיוחד בכיור

סתימות בכיור מהוות סכנה בריאותית חמורה לדיירי הבית

מערכת הביוב הביתית מנקזת את שפכי הבית אל מוקדים הרחוקים מישוב, בהם מטופלים השפכים במטרה לצמצם את המפגע הבריאותי והסביבתי שהם יוצרים. במקרים של תקלה במערכת הביוב הביתית, כל הזוהמה המפונה מצטברת בסביבה לחה בצנרת, והופכת לקרקע פורייה המושלמת להתפתחות חיידקים גורמי מחלות. מאחר וסתימות בכיור נגרמות לרוב לאחר הצטברות של זוהמה במשך זמן רב, לרוב כשאנו כבר מגלים את הסתימה קיימת בצנרת שכבה עבה של זוהמה בעלת ריח רע והשפעות בריאותיות שליליות, ויש למהר ולפתוח אותה.

מהן הדרכים להתמודד עם סתימות קשות במיוחד בכיור

כאמור, חשוב מאוד למהר ולפתוח את הסתימות בכיור. הבעיה היא, שישנם מקרים רבים שהסתימות קשות במיוחד, ואמצעים שגרתיים ופשוטים כגון פומפה או אפילו פתיחה וריקון של הסיפון אינם עובדים. במקרים אלה, לעיתים קרובות נידרש להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע, אך נוכל לנסות ראשית להתמודד עם הבעיה בעצמנו בדרכים הבאות:סתימות

  • חומרים לפתיחת סתימות: חומרים לפתיחת סתימות הינם חומרים כימיים רבי עוצמה, אשר מסוגלים להמיס כמעט כל מחסום אשר יפריע לזרימת המים. החומר הנפוץ בהקשר זה הינו סודה קאוסטית, חומר המשמש במינונים נמוכים ביותר לתעשיית הסבונים, אך בצורתו הטהורה משמש להמסה מוחלטת של הסתימה. החסרונות של שימוש בחומרים הללו כוללים נזק חמור לסביבה, וסכנה לפגיעה בצנרת הבית במקרה שהיא ישנה, חלודה או עשויה מחומר לא מתאים.
  • טיפול בקופסת האמבטיה: קופסת האמבטיה היא בעצם הסיפון הכללי של הבית. היא נועדה למנוע יצירת סתימה כללית בביוב על ידי חדירת גורמים בנפח גדול מידי ולצמצם את חדירת ריח הביוב אל הבית. לכן, במקרה של סתימה קשה במיוחד בכיור לעיתים קרובות התקלה היא בכלל תקלה כללית בקופסת האמבטיה, אשר ניתן לפתוח (היא ממוקמת תחת המכסה העגול ברצפת השירותים) ולנקות אותה ואת הצינורות היוצאים ממנה.

טיפול בסתימות קשות במיוחד בכיור מחייב לרוב סיוע מבעל מקצוע אמין ומיומן

כל השיטות המוזכרות פה הינן שיטות שניתן לבצע עצמאית (תוך נקיטת אמצעי זהירות מתאימים). במקרה שלא עולה בידכם לפתוח את הסתימה, הזמינו בעל מקצוע מומחה בתחום במטרה למנוע נזק בריאותי ונזק לצנרת.

המאמר מוגש באדיבות חברת א.א.ר שירותי ביוב, המחזיקה בצי משאיות ביובית מקצועי