ייבוש רטיבות מתחת לריצוף

כיצד לאתר ולמנוע רטיבות תחת הריצוף?

מהי רטיבות מתחת לריצוף ומה צריך לעשות עמה? אם תמשיכו לקרוא תגלו את כל התשובות.

מהי רטיבות מתחת לרצפה ומאין היא מגיעה?

ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
רטיבות מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף היא אחד הדברים הכי קשים שמהם הבית שלכם יכול לסבול. אמנם אין דבר שהוא בלתי הפיך וגם מצבים חמורים מאוד של רטיבות מתחת לרצפה אפשר לפתור, אך הפתרון לעתים יהיה מורכב ואף יכול לחייב אתכם לצאת מהבית למספר שעות ובחלק מן המקרים מספר ימים. הרטיבות למעשה יכולה להגיע ממגוון רחב של גורמים כאשר בראש ובראשונה יכול להיות שהריצוף שלכם פשוט לא אטום. יכול להיות שהשטיפות המרובות בבית גרמו למים להצטבר ויכול גם להיות שזו הצפה שקרתה לא מזמן והגיעה גם מתחת לרצפות. יכול להיות שמדובר גם בפיצוץ צינור וכן הלאה.

כיצד אפשר למנוע את הרטיבות מלכתחילה?

אם אתם רוצים למנוע את הרטיבות אתם קודם כל חייבים להימנע מהצפות בבית, כאשר ההצפות יכולות להיות גם שפיכת דלי מים על הרצפה במטרה לשטוף אותה. אולי נראה לכם שהמרצפות שלכם חסינות בפני מי ואטומות לחלוטין אך לא כך הדבר. אפילו רובה איכותי ומרצפות עמידות לא תמיד יעצרו את המים לחלוטין. כמו כן, יש לבדוק את הצנרת הביתית באופן תקופתי כדי להימנע מנזילות, וחשוב מאוד לזכור גם שברגע שיש סימני נזילה או רטיבות, חשוב לקרוא לבעל מקצוע מתאים כדי שיבדוק את המצב וימנע את ההחמרה שלו. כמו כן, יש לאטום את המרצפות עם חומר איטום נוזלי.

כיצד אפשר לטפל ברטיבות מתחת לריצוף?

יכול להיות שאת ייבוש רטיבות מתחת לריצוף קראתם כבר באיחור כי יש לכם כבר מים רבים מתחת למרצפות. עם זאת, אין לכם מה לדאוג כי עדיין יש פתרון שיכול להיות יעיל ומהיר במיוחד. למעשה יש כמה פתרונות כאשר הפתרון הראשון הוא פשוט לשאוב את כל המים. לצורך ביצוע שאיבה כזו יש צורך לקדוח במרצפות ולעתים אפילו להסיר את חלקן, ולאחר מכן שואבים את המים באופן פיזי. שיטה נוספת היא ייבוש של המרצפות כאשר אפשר להשתמש במכונות שיכולות לאייד את המים, כאשר פעולה זו צורמת מאוד בעין ולכן יש צורך לפנות את המבנה.

רק אינסטלטור מומחה יכול לעזור

אם אתם רוצים לפתור את הבעיה המעיקה של רטיבות מתחת לריצוף, כי יש לה סכנות רבות כמו אי אחידות במרצפות מה שיכול לגרום לשבר במרצפות או לנפילות, או כמובן החלשה של המבנה בגלל המים שנספגים ברצפת הבטון, יש צורך לקרוא לאינסטלטור מוסמך. רק אינסטלטור מוסמך ומנוסה שיודע כיצד להתמודד עם בעיית הרטיבות יכול לעזור לכם, כאשר הוא יכול להעניק לכם פתרון עם אחריות מלאה וכמובן במהירות המקסימלית. האינסטלטור מחזיק בכל המכשירים הטובים ביותר למיגור של המים וחשוב מאוד לבחור אותו בצורה נבונה ושקולה כדי שלא תתאכזבו מהשירות שלו.

כיצד נבחר את האינסטלטור הטוב ביותר?

כדי לבור את האינסטלטור הטוב ביותר עליכם לבצע סקר שוק. חשוב לבחור אינסטלטור שיודע בוודאות להתמודדות עם הבעיה של רטיבות מתחת לריצוף, כי הרי לא כל אחד יודע כיצד לטפל בבעיה מורכבת שכזו, בעיקר לא אינסטלטורים מתחילים. באופן כללי מוטב תמיד לבחור בעלי מקצוע מנוסים כי הם יכולים לספק לכם פתרונות טובים יותר וארוכי טווח. חשוב גם לבדוק שהאינסטלטור מעניק אחריות מלאה על הבעיה כך שלא יקרה מצב שבעוד כמה שבועות אתם מגלים שהבעיה לא נפתרה לחלוטין. חשוב לבחור את בעל המקצוע גם לפי המחיר הרי יכולים להיות פערי מחירים גדולים מאוד ביניהם.