יתרונות משקופים עיוורים

משקוף סמוי מאפשר בניית מסגרות ישרות ואחידות והוא משמש בתור תשתית לחלון או דלת. במאמר הבא נמנה את היתרונות והחסרונות של משקופים מן הסוג הזה ונבין מדוע חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לקראת ההתקנה

השאלה מהו משקוף עיוור עולה בקרב כל מי שעוסק בתחום הבניה או שיפוץ משקוף עיוורהבית. באופן עקרוני, מדובר על משקוף סמוי בו משתמשים כדי ליצור מסגרות ישרות ואחידות. לאחר בניית המשקוף והקמת המסגרות ניתן לנצל אותן בתור תשתית להתקנה של חלון או דלת. המשקוף מבטיח תשתית ישרה בעלת מפתח מדויק ולכן הוא מומלץ על ידי קבלנים, בעלי מלאכה ואנשי מקצוע.

החשיבות של התקנת משקוף נובעת מהעובדה שברוב שיטות הבנייה קשה לשמור על פתחים מדויקים. רק לאחר הרכבת המשקוף יכול יצרן החלונות או הדלתות לדעת מה גודל המפתח המדויק ולהתחיל בתהליך הייצור.

לא רק יצירת מפתח בגודל סטנדטי

אלו היתרונות המזוהים עם משקופים עיוורים:

א. יצירת מפתח בגודל סטנדרטי – בראש ובראשונה, המשקוף משמש ליצירת מפתח בגודל סטנדרטי. הוא מבטיח אחידות בין החדרים ומשמש גם בתור מקור השוואה בין פרויקטים שונים בענף הבנייה.

ב. איטום – המשקוף מבטיח אטימות מלאה לקראת התקנה של חלון או דלת. הוא מונע בריחה או חדירה של אוויר ומייצר גם בידוד תרמי ואקוסטי.

ג. אסתטיקה – גם שיקולים אסתטיים מהווים חלק חשוב בהחלטה על התקנת משקוף סמוי. המשקוף מספק מראה אסתטי ונקי והוא נחשב פתרון קל ומהיר.

ד. דיוק – באמצעות התקנה מקצועית של המשקוף ניתן להגיע לרמות גבוהות של דיוק. רמות אלו יבטיחו את עמידות הדלת והחלון וגם יעזרו לשמור על ערך הנכס לאורך זמן.

מהי התקנה נכונה של המשקוף?

החיסרון היחיד של התקנת משקוף היא שלא ניתן לבצע זאת באופן עצמאי. במילים אחרות, יש לערב אנשי מקצוע מיומנים לצורך ההתקנה. קיימות הנחיות ברורות לגבי התקנת המשקופים ובין היתר כדאי לציין את הדגשים הבאים:

  • התקנת משקופים בגובה קבוע ובמרחק קבוע מנקודת האפס
  • התאמת צורת העיגון לסוג הקיר
  • שמירה על רווחים שווים בין חיבורי המשקוף
  • בדיקת צלעות המסגרת באמצעות פלס
  • מיקום הצלע התחתונה בהתאם לסף המופיע בתכניות העבודה

יש לזכור כי ייצור והתקנה של משקופים מתבצעים בשלבים הראשונים של ייצור החלון או הדלת. החשיבות שלהם צריכה להיות ברורה לכל מי שעוסק בתחום הבנייה, אולם היא קריטית גם עבור לקוחות וצרכנים. רצוי לבדוק מראש מי מבצע את ההתקנה של המשקוף ולוודא שמדובר על אנשי מקצוע מנוסים. בעזרת המשקופים ניתן לקבל גם תוצאות טובות של עבודות טיח וליהנות משלד בניין יציב.