בידוד תרמי

יתרונות הבידוד התרמי

בידוד תרמי מאפשר מזעור של מעבר חום בין שני גופים בעלי טמפרטורה שונה לחלוטין. הבידוד התרמי משמש בעיקר קבלנים ואנשי מקצוע בענף הבנייה כמובן, אולם יש לו גם יתרונות מגוונים אשר נותנים מענה יוצא צן הכלל גם עבור תחומי תעשייה וייצור. בידוד תרמי נעשה על ידי מניעת הולכת חום דרך חומר, מניעת הסעה ומניעת קרינה. מבנה כל שהוא כזה או אחר, אשר משמש כמגן בפני תנאי אקלים קיצוניים, חייב להציע בידוד תרמי ברמה גבוהה ביותר, וכך בסופו של דבר להעניק תחושת נוחות אופטימאלית לכל הדעות.

אלו היתרונות העיקריים של בידוד תרמי אשר כדאי להכיר:

א. הקטנת הסבירות להיווצרות עיבוי – כאשר טמפרטורת המשטח הפנימי של המעטפת החיצונית נמוכה מטמפרטורת הדירה, עלולים אדי המים אשר נמצאים באוויר הדירה להתעבות במגע עם הקיר או התקרה. תהליך זה הופך כמובן את האדים לטיפות מים אשר נספגות לחלקים הפנימיים של הקיר. ככל שהתופעה הזו מתמשכת, הרי שנוצרת רטיבות בקיר אשר עלולה לגרום פטריות ועובש.בידוד תרמי בבנייה

ב. חסכון בצריכת אנרגיה לחימום או קירור הדירה – מבחינה מעשית, היתרון הגדול ביותר של בידוד תרמי בא לידי ביטוי בחסכון בצריכת אנרגיה לחימום או לקירור. הבידוד מייעל את מוצרי החשמל אשר מאפשרים שמירה על טמפרטורות נוחות בחללים קטנים וגדולים.

ג. נוחות תרמית – הטמפרטורה בחדר והטמפרטורה של הקירות החיצוניים משפיעים על תחושת הנוחות. באמצעות בידוד תרמי ניתן להגביר את תחושת הנוחות הזו ולשפר את איכות החיים באופן מיידי.

חומרי בידוד

את היתרונות של בידוד תרמי ניתן להשיג עם חומרים שונים כגון:

–          לוחות פוליסטרין מוקצף

–          פוליאוריתן מוקצף

–          צמר סלעים

–          צמר זכוכית

–          טיח תרמי

–          תערובת דלילה של סיד, חול ואבקת אלומיניום

בידוד תרמי הוא דרישה לגיטימית והכרחית של בעלי דירות. רצוי לחשוב על פתרונות הבידוד כבר בשלבים הראשונים של הבנייה, לבחור את החומרים המתאימים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.