חומרי בניה מסין

יבוא חומרי בניה לעיצוב הבית מסין

בניית בית בישראל של 2015 נחשבת ליקרה פי כמה ביחס לשנים עברו. בתנאים האלה, לא מעט אנשים מנסים לחסוך ככל האפשר, מתוך שאיפה שהדבר לא יבוא על חשבון איכות הבנייה ובטיחותה. החדשות הטובות הן שיש עבורם פתרון העונה על ההגדרה הזו בדיוק והוא יבוא חומרי בניין שונים, לבניית ולעיצוב הבית, מהמזרח הרחוק, ובעיקר מסין. הנה כל מה שעליכם לדעת על המגמה שהפכה כבר לטרנד של ממש.

המחיר כן קובע

עלויות הייצור בסין, מיותר אולי לציין, נמוכות פי כמה ביחס לישראל, כאשר הדבר נותן את אותותיו גם על התחום של חומרי בניין. עבור חומרים נפוצים מדובר בפערים של עד 70%, מה שמביא לחיסכון משמעותי אסטרונומי: אין לשכוח שהמחירים של חומרים רבים הם על פי מטר, כך שהבדל שנראה "קטן" למטר רבוע הפוך להיות משמעותי עוד יותר במקרה של חומרי גלם מאסיביים. אפילו כאשר מעמידים מנגד את ההצעות הזולות ביותר שתוכלו למצוא בישראל, מדובר בפערים משמעותיים בכל קנה מידה.

האיכות של חומרי בניה מסין? גבוהה לחלוטין

בחלק מהתחומים, איכותם של המוצרים מהמזרח הרחוק בכלל, ומסין בפרט, אינם בהכרח אופטימליים. עם זאת, במקרה של חומרי בניה דומה שההיפך הוא הנכון: החומרים מסין מגיעים לרוב באיכות גבוהה, שממש לא נופלת מזו של החומרים האחרים שתוכלו למצוא בישראל. אדרבא, בקרת האיכות המצופה מהמפעלים בסין, לכל אורך הליך הייצור, נחשבת לגבוהה בכל קנה מידה.

המשמעות הישירה של כך היא שכאשר המדובר בחומרים המוצעים על ידי מפעל או חברה מהשורה הראשונה בסין ניתן לבצע את הרכישה בראש שקט, תוך ידיעה כי החומרים לא רק משתלמים מבחינה כלכלית – אלא גם באיכות גבוהה במיוחד.

אפשרות היבוא האישי

יש להדגיש כי כיום אופציית היבוא מסין קיימת עבור כל אחד כאשר הוא נמצא בתהליך בניית בית, בין אם בצורה של הזמנה מהארץ ובין אם בנסיעה למדינה באופן אישי. חומרי בניה מסיןהאינטרנט, כמובן, קיצר את התהליכים בצורה ניכרת והפך את ההליך לנוח ולמהיר הרבה יותר. מן העבר השני, כמובן שאפשר להתבסס על חברות אשר מבצעות את היבוא בעצמן, תוך אספקת המוצרים הסופיים ללקוחות. אפשרות זו נחשבת לנוחה יותר וחוסכת מאמצים רבים.

חשוב, עם זאת, לוודא שהמחיר המוצע ללקוחות הוא אכן פרופורציונלי, מה שיוציא מהתמונה מצבים בהם החברה המייבאת "גוזרת קופון" על חשבונו. גם כאן, חשוב מאד לתהות על קנקנה של החברה המספקת את המוצרים ולוודא שהיא עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, מקצוענות ואמינות.