טכנולוגית הדמיה תרמית לאיטום גגות

155665350הדמייה תרמית היא טכנולוגיה שמבצעת סריקה באמצעות מצלמה מיוחדת אשר מסוגלת לקלוט את גלי החום הארוכים הנקראים גלי אינפרא רד או אינפרא אדום. האינפרא אדום היא קרינה שמוקרנת מעצמים אותם העין האנושית לא מסוגלת לתרגם בעצמה לתמונה והמצלמה התרמית סורקת ומתרגמת אותה לתמונה שהעין האנושית מסוגלת לזהות.

הדמייה זו מבוססת על פי הפרשי טמפרטורה שהעצם הנבדק פולט. מצלמות בעלות רגישות גבוהה מבחינות בטווחים רחבים יותר של טמפרטורות, כאשר רזולוציה גבוהה מאפשרת הצגה גרפית ברורה יותר בגווני צבע הבולטים על מסך המצלמה. הגוונים השונים בתמונה מייצגים דרגות טמפרטורה שונות וכך ניתן לנסות ולגלות את הבעיה ולהעריך את מידת הנזק.

הדמייה תרמית בתחום הבנייה

הטכנולוגיה פותחה כדי לנסות לזהות פגמים ונזקים נסתרים במערכות הבנייה הכוללות את תחומי האיטום, איטום גגות, איטום אמבטיות, חשמל, הסקה לחימום, מיזוג אויר ובפרט נזקים הנגרמים על ידי כשלים במערכות לאספקת מים קרים וחמים ללא מגע . הדמייה תרמית מבצעת בדיקות ללא חדירה פולשנית וחוסכת הוצאות נלוות מיותרות. השימוש בה נועד לבנייה בכל הסטנדרטים, אולם בבניה של יחידות דיור גדולות נפוצות יותר בעיות הרטיבות המתבטאות בשטחים גדולים יותר לאטימה, במערכות צנרת הכוללים גם חשמל ומיזוג אויר.

טיפים לתוצאות מדוייקות

הדמייה תרמית מבצעת בדיקות דרך החלק הפנימי של המבנה כאשר קיימת חדירה של אויר או לחות ובדיקות מבחוץ, על מעטפת המבנה כאשר קיימת בריחת אויר מהמבנה. כדי להגיע לתוצאות מדויקות יותר יש לבצע את הצילום או בשעה שלפני זריחת השמש על מנת לזהות חום שנפלט מהמבנה החוצה או בשעה שלפני שקיעת השמש על מנת לצלם מקומות בעלי משטחים מבריקים כמו שיש מלוטש או קרמיקה, בהם משתקפים השמיים אותם קולטת המצלמה ומתרגמת למים.