מערכת האינסטלציה בבית

טיפים לשמירה על מערכת האינסטלציה הביתית

מערכת האינסטלציה בבית
אינסטלציה

תקלות צנרת הן עסק לא נעים ולכן כדאי להימנע מהן

נזילות, הצפות, וסתימות בצנרת הם מצבים לא נעימים שקשה מאוד לטפל בהם ולכן כדאי להימנע מהם על ידי תחזוקה נכונה ושמירה על מערכת האינסטלציה הביתית. ברוב המקרים בעיות בצנרת הביתית נגרמות עקב סתימה של צינורות, ניתן למנוע סתימות אלו בקלות רבה, ולעיתים אף לטפל בסתימות באופן ביתי ללא צורך באיש מקצוע. עם זאת, ישנם מצבים בהם נוצרות סתימות חמורות ואין מניעה מלהזמין שירותי אינסטלציה. במצבים כאלו חשוב מאוד להזמין איש מקצוע אמין שיטפל בבעיה במקצועיות ויעזור למנוע סתימות עתידיות.

כיצד ניתן לשמור על מערכת האינסטלציה הביתית?

• התקנת מסננות ניקוז – אחת הפעולות הפשוטות ביותר שניתן לעשות על מנת לשמור על הצנרת הביתית היא הנחת מסננות ייעודיות על פתחי הניקוז בכיורים ובאמבטיה. מסננות אלו מונעות משיערות ולכלוכים אחרים להיכנס לצנרת ובכך מונעות סתימות חמורות.

• לא לזרוק אשפה לתוך האסלה – נייר טואלט הינו אחד מהחומרים המעובדים היחידים שמתפרקים בביוב. כל דבר אחר דוגמת מגבונים לחים או מוצרי היגיינה נשית לא מתפרקים במערכת הביוב ויוצרים סתימות. סתימות כאלו יכולות להיות רציניות ביותר ולעיתים אפילו שירותי אינסטלציה לא יספיקו כדי לשחרר אותם. לכן, חשוב מאוד להימנע מהשלכת פסולת שאינה נייר טואלט לתוך האסלה.

• פתיחת סתימות בצנרת – ניתן למצוא בשוק חומרים רבים לפתיחת סתימות. כאשר מזהים התחלה של סתימה בצנרת, לרוב ניתן יהיה לזהות זאת על ידי ניקוז איטי יותר של המים, ניתן להשתמש בחומר כזה לפתיחת הסתימה. עם זאת, חשוב לדעת שהחומרים האלו הם כימיקלים חזקים אשר שימוש מרובה בהם יכול לפגוע בצנרת הביתית. לכן, במידה ויש לכם סתימות חוזרות בצנרת הביתית עדיף להזמין שירותי אינסטלציה ולא לנסות לפתוח את הסתימה באמצעות חומרים אלו.

שמירה נכונה על הצנרת הביתית תשתלם לכם

אם תקפידו לנקות את הניקוז משערות ושאריות מזון, ואם לא תשליכו פסולת לאסלה, הסבירות שיהיו לכם בעיות אינסטלציה היא יחסית נמוכה. כמו כן, טיפול נכון בבעיות אינסטלציה מורכבות על ידי הזמנת שירותי אינסטלציה יסייעו לכם לשמור על הצנרת הביתית שלכם לאורך זמן.