חברות ניהול ורישום מבנים

טיפים לפני שיפוץ הבית

כל מה שחשוב לדעת לפני שרצים לשפץ את הבית

יש לא מעט סיבות לשפץ את הבית שלכם – בין שאר כדי לשדרג את איכות החיים שלכם, או כמובן כדי להעלות את ערכו של הנכס עצמו, וכך כשתמכרו אותו בעתיד, אתם תצאו ברווח ניכר. לא משנה מהי הסיבה שלכם, כן חשוב לזכור ששיפוץ הבית הוא מלאכה מורכבת מאד, שאמנם התוצאה הסופית שלה יכולה להיות מעולה – אבל יש לא מעט אתגרים שצריך לעבור בדרך. לכן, לפני שרצים ושוברים את הקירות – יש כמה דברים שחשוב מאד להקפיד עליהם.

 

הדברים שבודקים לפני שמשפצים

קודם כל עליכם לבחור בשיטת השיפוץ העדיפה עליכם. שתי האפשרויות המרכזיות הן כדלקמן: הראשונה היא לפנות לקבלן שיפוצים שבעצם יאגד את כל אנשי המקצוע תחתיו – החל מהחשמלאי ועד לאינסטלטור עובר בפועלים שיבצעו את עבודות הגבס ומי שיתקין את המדרגות החדשות בבית. היתרון בשיטה זו היא שיש אדם אחד שמרכז תחתיו את כל הסמכויות, ויכול לחסוך לכם זמן רב. האפשרות השנייה היא שאתם תבחרו בעצמכם את כל אנשי המקצוע – והיתרון כאן הוא שאתם תוכלו לבחור בעצמכם כל איש מקצוע, ולוודא שהוא איש מקצוע ברמה גבוהה, וגם לערוך השוואות מחירים טובות. כל אחד צריך לבחור את השיטה שמתאימה לו יותר ומתאימה לאופי השיפוץ של הבית.

הנושא הנוסף שיש לשים לב אליו הוא כמובן התקציב שלכם. תמיד כשמתכננים תקציב לשיפוץ הבית יש לקחת את התקציב הצפוי – ולהוסיף אליו בין 10 ל20 אחוז מהסכום – עקב בלת"מים שונים שכמעט תמיד מתרחשים. שימו לב שמומלץ לשקול נטילה של משכנתאות לכל מטרה לקראת השיפוץ. היתרון של משכנתאות לכל מטרה זה שהן לא רק לרכישה של בית אלא גם לשיפוץ, ולכן הן יכולות לספק לכם גב כלכלי איתן לשיפוץ, מבלי להיקלע לחובות.

מעבר לעניין התקציב, כדאי לזכור שתמיד כדאי לשמור על מעורבות בתהליך השיפוצים. גם בשלב שבו אתם תגורו מחוץ לבית – מומלץ בחום לבקר בבית כל יום או לכל הפחות פעם ביומיים. יש לעקוב אחרי העבודות, לדבר עם הקבלן, לראות מהו קצב ההתקדמות, לשים לב האם יש בעיות מיוחדות, ועוד. מעקב צמוד יאפשר לכם למנעו תקלות בזמן אמת ולהפחית בעלויות.

 

כדאי גם לבדוק לפני ששוברים

עוד טיפ חשוב, עוד לפני שאפילו ממהרים ליטול משכנתאות לכל מטרה ולשבור את הקיר הראשון, הוא לעשות בדק בית לדירה שלכם לפני השיפוץ. בבדק הבית מהנדס מוסמך יבדוק מה מצב התשתיות השונות בבית (חשמל, מים, אינסטלציה, וכו'), יבדוק האם יש לכם בעיות מסוימות של בידוד או של איטום בבית, האם יש בעיה שמתחילה להתפתח, וכיו"ב. כך, אם מגלים בעיה – אפשר לטפל בה עוד לפני שהשיפוץ מתחיל, ולא להיתקל בה בהפתעה בהמשך – שכן אז משך השיפוץ מתארך.