מעקה למדרגות

טיפים לבחירת מעקה מדרגות

מעקה למדרגותמעקה המדרגות הוא חלק מהותי מכל בית בו יש גרם מדרגות, וחשוב לתכנן אותו היטב

מעקה המדרגות הוא מרכיב בלתי נפרד מכל בית שבו יש גרם מדרגות. הסיבה לכך היא בראש ובראשונה סיבה בטיחותית – בסופו של דבר, המעקה נועד לספק תמיכה ויציבות כשאנחנו עולים ויורדים בגרם המדרגות, ובמצבים שונים הוא הכרחי עבור היכולת הפיזית לעלות ולרדת במדרגות. בנוסף לכך, המעקה הוא גם מרכיב דומיננטי ובולט בכל בית שבו הוא קיים, שכן בסופו של דבר מדובר על קונסטרוקציה לא קטנה של מתכת, עץ, זכוכית או כל חומר אחר ממנו המעקה עשוי – שניצבת במיקום מרכזי בבית שלנו ומשפיעה במידה רבה מאוד על העיצוב ועל המראה הכללי של הסביבה שלה. משום כך, בכל בית שבו יש מעקה למדרגות, חשוב לבחור בצורה נכונה ביותר את אותו המעקה, הן עבור היציבות של המעקה ובטיחות השימוש בו, והן עבור ההתאמה שלו עבור עיצוב הבית שלנו לאורך זמן.

כיצד בוחרים מעקה למדרגות הבית?

כמה טיפים לבחירה נכונה של מעקה מדרגות עבור הבית שלכם, בהקשר לתחומים שונים

להכיר את האפשרויות

אחד הטיפים החשובים שניתן לתת באשר לכל החלטה שתקבלו בעיצוב הבית שלכם, ובחירה של מעקה מדרגות בתור בחירה משמעותית ביותר בהקשר זה, הוא להכיר את מרב האפשרויות לפני שתקבלו החלטה באשר למה הכי מתאים לכם. כך, תוכלו לראות ולבחון מגוון סגנונות ועיצובים לפני שתוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים את מה שהכי מתאים עבורכם.

התאמה לסגנון העיצוב בבית

כשאתם משקיעים בעיצוב הבית שלכם בסגנונות עיצוב מודרניים, קלאסיים, אקלקטיים, כפריים או בכל סגנון אחר – אתם יכולים וצריכים להתאים גם את מעקה המדרגות בסגנונו לעיצוב זה. למרבה המזל, ריבוי האפשרויות בתחום כיום מבטיח שיש מוצרים איכותיים שיכולים להתאים לכם.

חשבו על ניקיון

מעקה המדרגות הוא כמובן מרכיב שחשוב לשמור על ניקיונו בכדי לשמר איכות חיים גבוהה בבית, וכדאי לחשוב גם על הקלות שבה תוכלו לנקות את המעקה. בהקשר זה, מוצרים עשויים מתכות כמו ברזל או אלומיניום הם מוצרים שככל הנראה פשוט יותר לנקות ממעקה שיהיה עשוי מזכוכית או מעץ – וגם אם אתם משלבים בין חומרי גלם שונים כדאי לקחת זאת בחשבון.

לוודא שהמעקה בטיחותי

התקן הישראלי לבטיחות של מעקים הוא ת"י 1142, ועליכם לוודא שהמעקה שאתם מתקינים בביתכם דרך חברה איכותית בתחום הוא מעקה שעומד בתקן בטיחותי זה.

בין אם מבחינת עיצוב ובין אם מבחינת בטיחות – אל תתפשרו על איכות מעקה המדרגות שלכם

בסופו של דבר, כפי שהסברנו, המעקה צריך לשרת אתכם מבחינה פרקטית ובטיחותית בבית שלכם לאורך זמן – והוא גם צריך לתרום מבחינת המראה שלו לעיצוב הבית ולא להעיב עליו. לא מדובר פה במשימה בלתי אפשרית, אלא במשימה פשוטה למדי דרך שירות איכותי המתמחה בייצור והתאמה של מעקים למדרגות עבורכם, לקוחותיו.