נזקי אש

טיפול בנזקי אש

שריפות רבות מתרחשות בישראל במשך השנה ולא תמיד מודעים אליהם, בעיקר כאשר הפגיעה היא רק ברכוש ולא בנפש. למרות ששריפות שפוגעות רק ברכוש למעשה נגמרות במזל, עדיין מדובר במכה קשה מאוד למשפחה שצריכה להתמודד עם בית הרוס לגמרי. טיפול בנזקי שריפות היא משימה למקצוענים שיודעים מה הם עושים.

טיפול בנזקי אש עם התחשבות במצב

כדי לטפל בנזקי השריפות צריך שיהיה צוות מקצועי ואמין אך לפני הכול צריך להבין את המצב הרגיש של אותו לקוח. אי אפשר לצפות מאדם שעובר תהליך קשה מאוד של התמודדות כזו, כשרכוש שלם ויקר ערך נשרף ויכול להיות שלא יהיה ניתן להחזיר אותו. מעל לכול אותו לקוח צריך עכשיו מבוגר אחראי שיסביר לו מה התהליך ומה צריך להתבצע, להכניס אותו לאווירה אופטימית אך ראלית ככל הניתן. זו משימה שרק אנשים מנוסים יכולים לעמוד בה ולכן צריך לבחור נכון.

כיצד מטפלים בנזקי שריפות?

  • טיפול בעולם נזקי אש ושריפות אינו פשוט והוא דורש הבנה של הנזקים שנגרמו. תחילה, צריך להבין מה האש יכולה לעשות ולאחר שהשריפה נגמרת להבין מה עוד עלול להיות מסוכן. כל בעיות הבטיחות צריכות להיפתר תחילה כדי למנוע נזקים נוספים. זה רלוונטי ללוחות החשמל, לבלוני הגז שנמצאים במקום ולכל עניין אחר.
  • גם המבנה עצמו יכול להיות רעוע ובעיקר אם יש בו חיפויים שונים שאינם מבטון. בגלל החולשה של המבנה הם עלולים לקרוס ולכן טיפול בנזקי שריפות ואש חייב לכלול בדיקה יסודית ומקצועית של המבנה עצמו.
  • גם שיקום נזקי המים מכיבוי השריפה הוא דבר שאי אפשר לפסוח עליו. מים רבים עוזרים לכבות את האש ולמנוע נזק נוסף אך הם יוצרים נזק בעצמם ולכן חשוב לדעת כיצד לטפל בהם.

    נזקי אש
    שיקום נזקי אש

אין אש בלי עשן

עוד אחת מהבעיות החמורות ביותר שהאש מביאה עמה הוא העשן. העשן רב ואופף את כל המבנה, בעיקר במבנים סגורים, כאשר העשן נספג בתוך הקירות ובתוך הרהיטים. גם אם יש רהיט מסוים שלא סבל מהאש עצמה, יכול להיות שיש בו הרבה פיח שגם עלול להפוך אותו ללא בטיחותי יחד עם כל הנזקים העיצובים. חלק משיקום נזקים כאלו שי צורך להציל את מה שניתן באופן מקצועי ושקול בלי להחליט שמוצר מסוים כבר לא משומש כשעוד ניתן לשפץ אותו.