מערכות כיבוי אש לבית

חשיבות מערכות כיבוי אש לבתים פרטיים

אתם הגשמתם את חייכם ואתם עומדים לעבור לגור בבית פרטי משלכם – או שאפילו אתם כבר גרים בבית כזה. בלי שכנים שמפריעים לכם, כשלילדים יש חצר גדולה לשחק בה, ואתם כמובן השקעתם לא מעט כסף בבית – דאגתם לרכוש את הריהוט האיכותי ביותר שיש, דאגתם לתליית תמונות מדהימות, והשקעתם מאד ברכישת מיטות נוחות. מדובר על השקעות שמגיעות למאות אלפי ש"ח ואולי אפילו מעבר לכך. אבל יש אולי נושא אחד שנשאר מאחור – וזה הנושא של חשיבות מערכות כיבוי אש (גלאי עשן, ספרינקלרים, או מטפי כיבוי) לבתים פרטיים. למה מערכות כיבוי האש חשובות כל כך? בואו ונסביר לכם:

הנקודות החשובות מאד לבית

  • הצלחת חיים – נתחיל מכך שקל להבין מדוע יש חשיבות מערכות כיבוי אש לבתים פרטיים. מערכת לכיבוי אש, יודעת לזהות מתי מתחילה שריפה או דליקה – והיא מכבה אותה במהירות. אם פורצת חס וחלילה שריפה בבית, בני האדם שנמצאים בו עלולים להיפגע – בין אם מהאש, אך בעיקר משאיפת עשן. כמובן שכיבוי מהיר של השריפה עוד בתחילתה, תציל חיים.
  • שמירה על ערך הבית – אתם השקעתם כל כך הרבה בבית הפרטי שלכם – האם לא חבל שהכל יישרף ויעלה באש? אפילו אם ביטחתם אותו – תהליך המימוש של הביטוח הוא ארוך וקשה, וממילא עדיף להימנע מראש מהשריפה וההרס של החפצים שנקשרתם עליהם. כעת קל להבין מדוע קיימת חשיבות מערכות כיבוי אש לבתים פרטיים, שכן מדובר בשמירה על דבר שהשקעתם בו כמעט את כל חייכם.

ומה עלות ההתקנה?

שימו לב שאחרי שהבנתם שיש חשיבות מערכות כיבוי אש לבתים פרטיים, אתם כמובן עוברים לשלב הבא – העלויות. ביחס לכך שהם גם מערכות מצילות חיים וגם שומרות על בית שערכו מיליוני ש"ח – העלויות של המערכות הללו אינן גבוהות, ומדבור על הוצאה של כמה מאות עד אלפי שקלים בלבד.