חדרי מדרגות

חשיבות הבטיחות בחדרי המדרגות

בכל מבנה בעל יותר מקומה אחת נוכל כמובן למצוא גם מדרגות או חדרי מדרגות

חדרי מדרגות הינם מבנים נפוצים ביותר בבניינים רבים, היות וברוב בנייני הקומות נהוג להסתיר את מדרגות הבניין באזור ייעודי בכדי להימנע מפגיעה במראה הבניין בגלל המדרגות המופיעות בכל קומה. ההבדל המשמעותי ביותר בין חדרי מדרגות בבניינים לבין מדרגות בבתים פרטיים הינו הבידוד של אזורים אלו משאר אזורי הבניין, דבר אשר מוביל לנוכחות נמוכה למדי של אנשים בהם, כך שבמידה ומתרחשת בהם תאונה כלשהי, קשה ביותר להודיע לאחרים מחוץ לחדרים אלו. מסיבה זו, חשוב ביותר לשמור על בטיחות בחדרי מדרגות, כאשר ישנן כמה דרכים לעשות זאת.

יכולים לסייע לנו בשמירה על בטיחות בחדרי מדרגות

אמצעים כגון מאחזי יד ומעקות יכולים לשפר משמעותית את בטיחות השימוש בחדרי מדרגות. מאחזי יד הינם כלים הניתנים להתקנה לאורך המדרגות, אשר בדומה למעקות מאפשרים למשתמשים בגרמי המדרגות לאחוז בידיהם בנקודות מסוימות בכדי לתמוך במשקלם בעת העלייה או הירידה ולהימנע מהחלקה. כמו כן, במידה וכבר התחלנו להחליק במדרגות, מאחזי יד ומעקות מאפשרים לנו לעצור את הנפילה בכדי שלא להחמיר את המצב, כך שלעיתים קרובות נוכל להימנע מפציעה גופנית חמורה. בנוסף למאחזי יד או מעקות, חשוב להתקין במדרגות פסים נגד החלקה, אשר ימנעו במקרים רבים החלקה בשל הנחה לא נכונה של הרגל על המדרגות.

אמצעים אלו חשובים להגנת דיירי הבניין, ועל קבוצות סיכון בפרט

אנשים רבים אינם עושים שימוש בגרמי המדרגות של הבניין, ולכן אנו נחשפים לעיתים להזנחה בטיחותית של אזורים אלו, אולם חשוב ביותר לשמור על בטיחות חדרי מדרגות אלו עבור כלל דיירי הבניין ועבור כמה קבוצות סיכון מסוימות בפרט. קבוצות כגון ילדים או קשישים, אשר כן נוהגות להשתמש במדרגות, עומדות בסכנה גדולה יותר בפני נפילה בשל יכולת פיזית נמוכה יותר להחזיק את עצמם כמו שצריך בעת עליה או ירידה במדרגות, וכן נפילה שכזו עלולה לפגוע בהם בצורה חמורה יותר מאשר שאר האנשים בשל מצבם הפיזי הייחודי.