ניסור בטון

חציבה בבטון או ניסור בבטון מה עדיף ?

יכול להיות שחציבה וניסור בבטון יישמעו לכם כמו שתי פעולות דומות מאוד שאין באמת הבדל משמעותי ביניהן. המאמר הזה יסביר לכם מה ההבדל ביניהן, מי מהן נחשבת לשיטה טובה יותר ולאלו מצבים. אחרי המאמר הזה תוכלו אפילו לזהות בעצמכם מתי מנסרים בטון ומתי חוצבים בו.

מה ההבדל בין חציבה לניסור בטון?

חציבה וניסור הן שתי פעולות שונות מאוד כאשר ניסור בטון הוא מונח שלא תמיד יהיה מוכר לישראלי הממוצע. עבודות בטון הוא תחום לא כל כך מוכר אך חציבה היא פעולה מוכרת במתבצעת על אבנים וכיוצא בזה בטון. חציבה בבטון משמעותה הרס של הבטון, ממש כמו שחוצבים בקיר כדי לפעור בו חור ולהגיע לנקודה מסוימת. ניסור בטון לעומת חציבה בבטון היא פעולה 'עדינה' ומדויקת יותר שמטרתה לנסר בבטון חלק מסוים שיהיה מדויק מאוד לפי הצרכים, אפילו ברמה של כמה מילימטרים. חציבה בבטון חייבת לגרור אחריה ניקוי של כל אותם חלקים שנהרסו מה שלא תמיד רלוונטי בניסור.

ניסור בטון מהיר ומדויק יותר

אז אחרי שהבנו מה ההבדלים בין ניסור לחציבה בבטון כנראה שעדיין לא כל כך ברור לכם מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהשיטות. ניסור בבטון היא פעולה שימושית יותר בעיקר בגלל שהניסור מהיר הרבה יותר. כדי לנסר בטון יש צורך לחתוך אותו בקווים המתאימים ולאחר מכן למשוך אותו החוצה אם לא נופל מעצמו. תהליך זה גם מדויק יותר ומאפשר לקצר משמעותית את כל זמני העבודה כיוון שאין צורך לצקת לאחר מכן בטון נוסף בצדדים כדי להחזיר לו את הצורה המקורית שלו.

ניסור בטון שקט ונקי יותר

ניסור בבטון מתבצע כאשר יש צורך לחתוך חתיכה ספציפית ממנו או כאשר יש חציבה לא אפשרית כיוון שהיא יכולה להרוס חלקים אחרים שלא מעוניינים לפגוע בהם, כאשר חציבה יכולה לגרום בהם לסדקים. עם זאת חשוב לזכור כי ניסור בטון גם שקט הרבה יותר ומלכלכך הרבה פחות מה שמועיל מאוד לעבודה כולה. הכלים שבהם משתמשים שקטים יותר כי הפעולה דורשת פחות כוח כי היא ממוקדת יותר.