בנייה ממכולות

חמישה אלמנטים שיסייעו לשמור על הניקיון בזמן שיפוץ

עומדים ממש בקרוב לשפץ את הבית שלכם או את המשרד שלכם? כמובן שהשיפוץ מביא איתו ברכה רבה, אך לצד הברכה שתראו בסוף, בתקופת השיפוץ עצמו יש חשש לאי סדר, והגרוע מכך – ללכלוך שישתלט על הבית כולו. ברור שאתם תנקו בסוף, אבל השאלה היא כיצד אפשר בכל זאת לשמור על הניקיון בזמן השיפוץ בצורה סבירה? הנה כמה אלמנטים שיוכלו לעזור לכם.

כך אפשר לשמור על הניקיון

  • כסו הכל בניילון – קודם כל כדאי מאד לכסות את כל הריצוף בבית בניילון, ולקבע את הניילון לרצפה. כך אתם יכולים להיות בטוחים שגם אם על הרצפה יש לכלוך וכתמי צבע – הרי שהם לא באמת ינחתו ישירות על הרצפה, אלא שכבת הניילון תעצור את רוב הלכלוכים.בנייה ממכולות
  • השתמשו במכולות – כדאי לשקול את הרעיון של בנייה ממכולות בזמן תקופת השיפוץ. כיצד בנייה ממכולות יכולה לעזור לכם? קודם כל אפשר להשתמש ברעיון של אחסון הרהיטים והדברים החשובים. זה אמנם יכול להיות תהליך מורכב וקצת קשה לתפעול, אבל היתרון הוא שהרהיטים שתאחסנו שם ישמרו על הניקיון ולא יהיו חשופים לנזקים שונים. שימו לב שהשילוב של בנייה ממכולות יכול גם להיות כמובן כחלק מהשיפוץ באופן כללי, ולא רק בהקשר של הניקיון עצמו.
  • שואב אבק – שואב האבק הוא כלי עזר משמעותי בכל יום – ועל אחת כמה וכמה בזמן השיפוץ. תהיו מוכנים לבצע שאיבה יומית בבית שלכם. אם מקפידים על שגרת שאיבה, אז בכל יום מספיק לשאוב קצת – ואז אתם לא צריכים פעם בשבוע לשאוב את הבית כולו במשך שעתיים אחרי השיפוץ.
  • דברו – עוד אלמנט מפתיע שיכול לעזור הוא לשוחח עם קבלן השיפוצים והפועלים. הבהירו להם שאתם מבינים שלכלוך הוא חלק מהעבודה, אבל אם אפשר להתחשב ולבצע את העבודה בזהירות, כדי שהלכלוך יהיה מינימלי. תתפלאו כמה זה עוזר.

ויש גם את הפוליש

אמנם הפוליש הוא בסיום השיפוץ, אבל זה הדבר האחרון שייתן לכם את מגע הזהב – של בית נקי לחלוטין ומבריק ממש, שתשכחו שפעם הוא בכלל היה בתקופת שיפוצים.