חיפוי עץ לקיר -פלקס פלור

חיפוי עץ לקיר

חיפוי עץ מאפשר לשדרג קירות בחלל הפנים של הבית או המשרד. במאמר הבא נסביר על תהליך ההכנה, נפרט על סוגים של חיפוי עץ ונדגיש את היתרונות והמאפיינים של כל אחד מהם
קירות סובלים לעיתים משחיקה, בלאי והצטברות כתמים אך יש להם השפעה משמעותית על האווירה בחלל הפנים. כתוצאה מכך, רבים בוחרים לחפות את הקיר ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות שימוש בעץ. למעשה, חיפוי עץ לקיר נחשב פתרון אידיאלי עבור בתים פרטיים ומשרדים וכדאי לדעת כיצד הוא מתבצע.

הכנה: כיצד מכינים את הקיר לקראת החיפוי?

בשלב הראשון של חיפוי עץ  מכינים את הקיר עצמו. כחלק מההכנה חשוב מאוד לנקות את הקיר, להסיר ממנו שאריות טפטים או לכלוך ולדאוג שהוא יהיה חלק. ההכנה של הקיר גם מחייבת לעיתים התאמות מסוימות מבחינת המידות של החיפוי והעברת נקודות חשמל או צנרת. כמו כן, יש לבצע את ההכנה בהתאם לחדר שבו מבצעים את החיפוי – מטבח, סלון, חדרי שינה, חדרים רטובים וכן הלאה.

הליך עבודה: איך מחפים את הקיר?

החיפוי נעשה בצורה משורטטת ומדויקת תוך התאמה לצרכים של הלקוחות. את ההדבקה מבצעים עם חומרים חזקים ולאחר מכן רק צריך לדאוג לתחזוקה שוטפת. בכל מקרה, אנשי המקצוע שמבצעים את החיפוי הם אלו שמעבירים תדריך מסודר לגבי הדרך שבה צריך לנקות את העץ כדי למנוע ריקבון .

סגנונות עיצוב: חיפוי פרקט, חיפוי אורן, חיפוי לוחות עץ

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את סגנון העיצוב המתאים ביותר לאווירה שאותה רוצים להשיג בחלל הפנים של הבית או המשרד. כאן יש למעשה כמה פתרונות נפוצים:
א. חיפוי פרקט – חיפוי פרקט מתאים לקיר דומיננטי והוא יכול להשתלב עם ריצוף העץ שקיים בבית או במשרד. כמו כן, בחיפוי פרקט אפשר להשתמש בלוחות עץ סינתטיים שמוזילים עלויות ומקלים על התאמה לצרכי הלקוחות.
ב. חיפוי אורן – עץ האורן משמש לחיפוי פנימי של צימרים ובתי מלון. בעזרת חיפוי אורן ניתן להגדיל חלל קטן ואפשר לצבוע אותו בגווני שמנת כדי לשמור על הטקסטורה החמימה.
ג. חיפוי לוחות עץ – במידה ובוחרים לחפות משטחים גדולים, ניתן לבחור חיפוי עץ בצורת לבנים ולהשיג יתרון דקורטיבי. בפועל, זה אומר שלוקחים חתיכות עץ באורך ובעובי משתנה, מניחים אותן בצורה פחות מסודרת כדי לקבל בליטות וכך גם משיגים עומקים שונים ומראה של תלת ממד.

היתרונות של חיפוי עץ לקיר

חיפוי עץ לקיר משפר את הבידוד התרמי והאקוסטי והוא מתאים מאוד לבתים פרטיים. בעזרת החיפוי ניתן להשביח את ערך הנכס, לשפר את איכות החיים ולהשיג אווירה נעימה ומשפחתית. מעבר לכך, העץ הוא חומר מבודד גם בקיץ וגם בחורף ובעזרתו ניתן לחסוך באנרגיה על חימום וקירור ואפילו למנוע חדירת רעשים.