חומרי איטום

חומרי איטום וחשיבותם

חומרי איטוםעל מנת שנוכל ליהנות מבית יבש ונקי תמיד, חובה שנשקיע בחומרי האיטום המתאימים. בעזרת חומרי האיטום, אפשר לדאוג שגם בזמן עונת הגשמים בחורף – אף טיפת מים לא תיכנס הביתה, ואנחנו לא נצטרך להתעסק בהמשך בתיקון הקירות הדולפים. אם כך, לאחר שהבנו את החשיבות של חומרי האיטום, כדאי גם לסקור כמה מהם, על מנת שנבין כיצד הם יכולים לשמש אותנו באזורים שונים בבית, ונלמד מהן התכונות שלהן.

אז על אילו חומרים מדובר?

  • סיליקון – הסיליקון הוא אחד מחומרי האיטום הפופולרי ביותר שיש בבית. ניתן לחבר את הסיליקון לפרופילים של אלומיניום, לפלסטיק, לעץ, ולחומרים נוספים. הסיליקון הוא חומר גמיש יחסית, ולכן יכול להשתלב כאיטום במרפסת ,איטום דלתות, איטום חלונות, ועוד. יש כיום אף סוגים שונים של סיליקון, בהתאם למיקום המדויק שלו והצורך בתכונות מסוימות – למשל ישנו סיליקון מסוג מיוחד שהוא שקוף ברמה גבוהה וכמעט בלתי נראה, וכך אפשר לשמור על פרופילים מזכוכית בעלי מראה נקי מאד.
  • פרופיל אלומיניום – ניתן להשתמש באלומיניום גם כחומר מצוין לאיטום בפני עצמו. כיום נהוג להשתמש בפרופילים לאלומיניום לעיצוב של חלונות, ולא בכדי. האלומיניום הוא חומר אשר עמיד לחלוטין בפני מים, והוא איננו מפתח חלודה או קורוזיה. מבחינתכם, השימוש בפרופיל אלומיניום בחלונות אם כן – הוא שימוש חכם ונבון.
  • חומרים אקריליים – אפשרות נוספת היא לאטום את הבית שלכם בעזרת חומרים אקריליים. החומר האקרילי מצטיין בכך שהוא בטוח מאד לשימוש, ונחשב יעיל ואף לא יקר. עם זאת, זכרו שחומרים אקריליים לא יכולים לתפקד נגד מים עומדים שנותרים עליהם זמן רב. לכן, חובה להשתמש בחומר האקרילי על משטחים שמים לא יכולים להצטבר עליהם.
  • חומרים פוליאוריתניים – החומרים הללו נחשבים לאיכותיים וחזקים במיוחד, עמידים מאד גם נגד מים עומדים, ומשתלבים עם חומרים רבים. הם נחשבים גם לחומרים היקרים ביותר שיש – ולכן מתאימים בעיקר לאיטום נקודתי ואיכותי.

וכעת אפשר לאטום היטב

אחרי שסקרנו כמה מחומרי האיטום והבנו את חשיבותם, כל מה שנותר לכם זה רק לבחור בסוג שיתאים לכם יותר מכל. אפשר גם לפנות למומחי איטום בחנויות, ולהתייעץ עימם בנוגע לחומר המתאים.