התקנת רצפות אפוקסי למניעת החלקה

החלקה היא אחת הסיבות המרכזיות לתאונות ונזקי גוף. על מנת למנוע החלקה יש לשקול שימוש בפתרונות ריצוף מתקדמים וליישם אותם בבית, בעסק או במפעל

מניעת החלקה תלויה בסוג הריצוף. החלקה היא תופעה מסוכנת מאוד המשותפת לילדים, צעירים, מבוגרים וקשישים. החלקה בבית לא מוגבלת רק לחדרים רטובים כמו מקלחת או אמבטיה והיא מתקיימת גם במטבח, בסלון וביציאה לגינה או לחצר. מעבר לכך, החלקה מסכנת עובדים במשרדים ובמפעלים. החלקה היא תאונה המתרחשת מטבע הדברים באופן בלתי צפוי ולכן לא תמיד המחליק נערך אליה עם הגנה מתאימה.

רצפות אפוקסי

הדרך הטובה ביותר למנוע החלקה היא להיעזר בפתרונות ריצוף מתקדמים. רצפות אפוקסי לדוגמא עולות בקנה אחד עם כל היתרונות של פתרונות ריצוף מן הסוג הזה:

א. כושר התחברות – אפשר ליישם אפוקסי על בטון וליהנות מכושר התחברות אידיאלי. אפוקסי הוא חומר פולימרי שהופך חזק במיוחד לאחר מגע עם חומרים מסוימים. הוא מתקשה על פני רצפות בטון ורצפות דומות אחרות. אנשי מקצוע מיישמים את האפוקסי על גבי רצפות במהירות ותוך יצירת משטח חלק וישר.

ב. עמידותרצפות אפוקסי עמידות בפני שריטות, גרירת רהיטים וגם מים, נזילות או רטיבות. רצפות אלו מונעות החלקה ואפשר להשתמש בהן כדי לסמן איזורים מסוימים במפעל, בתי חולים או מוסדות ציבוריים.

ג. עיצוב ותחזוקה – לא חייבים למנוע החלקה עם פתרונות ריצוף מיושנים או אגרסיביים. השימוש בחומרי אפוקסי מונע החלקה ושומר על אלמנטים דקורטיביים ברמה גבוהה. יתרה על כך, רצפות אלו אינן דורשות תחזוקה מיוחדת: הן ניתנות לניקוי מהיר וניתן להשיגן במגוון רחב של צבעים ודוגמאות.

הפחתת הסיכוי לפגיעות של עובדים

חשוב להתקין פתרונות ריצוף שמתאימים לאופי השימוש של הלקוח. במילים אחרות, קיימים הבדלים משמעותיים בין פתרונות ריצוף של בתים, עסקים, מפעלים או מרכזי תעשייה. על מנת להפחית את הסיכון לפגיעות של עובדים לדוגמא רצוי להשתמש באפוקסי בשטחי העבודה, בעוד בחנויות עדיף למקד את המשאבים באולם תצוגה או באיזורים מועדים לפורענות.

אפוקסי מגן על המרצפות, הוא מחזיק מעמד לאורך שנים והוא מעניק מראה מבריק ומיוחד. אפשר להתאים אותו לעיצוב הכללי של המקום או לייחד בעזרתו את שטחי העבודה. הדבר החשוב הוא לבחור התקנה מקצועית של רצפות אפוקסי וכך להפחית את הסיכוי לפגיעות של עובדים. מהבחינה הזו מהווה אפוקסי השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. הוא חוסך את הצורך בתשלומי פיצויים או ספיגת הפסד של ימי עבודה, תורם לתחושת הביטחון האישי של העובדים ומשפר את המוטיבציה שלהם.

לסיכום, כדאי לבצע שיפוץ תוך הענקת תשומת לב מרכזית לנושא של פתרונות ריצוף ומניעת החלקה. רצפות אפוקסי מאפשרות כיום ריכוז של כלל היתרונות תחת קורת גג אחת ובהתאמה מיוחדת לצרכי המגזר הפרטי, העסקי והציבורי.