התקנת פרקט

התקנת פרקט בעת שיפוץ הבית

הפרקט היא אחת הבחירות הכי טובות לבית שלכם ואם אתם כבר משפצים אותו, אולי כדאי שתשקלו להתקין אותו. מדוע כדאי להתקין את הפרקט באופן כללי? מדוע כדאי להתקין אותו כאשר כבר מבצעים שיפוצים? אם כבר החלטנו לבחור פרקט, באיזה פרקט כדאי לבחור ומדוע? הנה כל התשובות.

מדוע כדאי להתקין פרקט?

התקנת פרקט היא אחת הבחירות הכי טובות לבית. היתרון הראשון ואולי העיקרי הוא כמובן העיצוב הרי אם אתם רוצים לשפץ את הבית אתם בוודאי רוצים שהבית שלכם יהיה וייראה שונה, ופרקט ישיג את המטרה בצורה הכי טובה שיש. למעשה אפשר להסתפק בהחלפת הרצפה המיושנת בפרקט חדש והוא לבדו ישנה את האווירה. הפרקט יוצר אווירה הרבה יותר יוקרתית, הרבה יותר נעים לדרוך עליו והוא יכול להוסיף צבעים נוספים לחלל, בין אם תחליטו לבחור פרקט בצבע עץ שוקולדי, עץ בצבע בהיר יותר או בכלל פרקט לבן או בצבע שמנת.

מה היתרון בהתקנה בשיפוצים?

בפסקה הקודמת דיברנו על היתרונות של הפרקט ועל הערך המוסך שהוא מוסיף לבית, אך נשאלת השאלה מדוע וכיצד אפשר להתקין פרקט באמצע השיפוצים. למעשה כאשר מבצעים שיפוצים בבית גם ככה הוא יהפוך להיות אתר בנייה לפחות לכמה ימים אם לא לכמה שבועות, ולכן זו הזדמנות נהדרת להחליף גם את הרצפה. החלפת המרצפות בפרקט יכולה להיות נהדרת אחרי השיפוצים גם בגלל שבמהלך הבנייה בבית יכול להיות שהמרצפות מעט ייהרסו. כמו כן אחרי השיפוצים הפרקט יוסיף מאוד לאוויר ואולי הוא יהיה החותם המשמעותי ביותר של השינוי שביצעתם.

איזה פרקט כדאי להתקין?

אחרי שהבנו מדוע פרקט היא אחת הבחירות הכי טובות לבית שלכם ובעיקר כאשר מבצעים שיפוצים, צריך לדעת גם כיצד לבחור אותו נכון. ההתקנה של הפרקט יכולה להיות פשוטה או מסובכת מאוד, הפרקט יכול להיות עמיד מאוד או לא עמיד בכלל, וכך למעשה יש עוד פרמטרים רבים אחרים שמהווים ניגוד עצום בין הסוגים השונים. פרקט מעץ מלא יהיה אמנם יוקרתי ונעים למגע אך הוא מאוד לא עמיד, בדיוק להיפך מפרקט פולימרי שעמיד גם למים וגם לאורך זמן, ומגיע בכל עיצוב ובכל צבע שתרצו.