איך בוחרים בעלי מקצוע מומלצים ואמינים

התקנת מרזב בבית חדש

בבנייה של בית חדש עלינו לחשוב על הפרטים הגדולים ועל הפרטים הקטנים ביותר גם יחד

 

בנייה של בית חדש היא לא תהליך קצר ולא תהליך פשוט. כל מי שאי פעם נכנס לתהליך כזה בבנייה של בית חדש, בין אם מדובר היה בבית שלו ובין אם כקבלן מבצע בתחום, יודע עד כמה מדובר במשימה עם פרטים רבים מספור ועם דגשים מקצועיים שכל אחד מהם חשוב במיוחד לחיי היום יום בבית לאחר מכן. חשוב להבין שבתהליך שכזה, אנחנו צריכים לחשוב הן על הפרטים הגדולים – מערכות כמו חשמל או צנרת – והן על הפרטים הקטנים ביותר. אחד הפרטים החשובים ביותר שלעתים קרובות שוכחים עד כמה הוא משמעותי לשגרת החיים בבית הוא המרזב – צינור המחבר את גג הבניין למפלס הרחוב, במטרה לנקז מים ולמנוע הצטברות שלהם על הגג, שיכולה להוביל לנזק רב. עוד על מרזבים, נסביר ממש כאן.

על חשיבות התקנת מרזבים בבתים חדשים באופן מקצועי

 

  • קצת על חשיבות המרזבים – מרזב הוא פרט קטן אך ממש לא שולי, וחשיבותו עבור הבית שאנחנו בונים מובנת היטב במיוחד במצב שבו הוא לא מבצע את עבודתו בצורה טובה, בשל תכנון לקוי או בשל תקלה. במצב שכזה, המים שלא מתנקזים דרך המרזבים יחלחלו מטה דרך הגג (אין איטום שיחזיק לעד), ויגיעו אל הקומות העליונות של הבית – ובמיוחד בבית חדש הדבר יכול לגרום לעוגמת נפש עצומה עבור דיירי הבית. החל ממצבים של נזילות ודליפות ועד הפסקות חשמל של ממש וסכנות של התלקחות – אסור לנו לאפשר למים להגיע לבית עצמו, ולשם כך יש להשקיע בתכנון ובהקמה של מרזבים איכותיים בבנייה של בית חדש.

 

  • איך עושים זאת נכון? בהתקנה של מרזב בבית חדש עלינו לשים לבמרזב לכמה וכמה פרטים חשובים בנוגע אליו – חומר הגלם ממנו הוא עשוי, הצורה שלו והעיצוב שלו, אורכו ופרטים טכניים אחרים לביצוע עבודתו האיכותית. כמובן שהתקנת המרזבים צריכה להתבצע בקצה של הגג אליו יש ניקוז מכל הגג, ולהתאים מבחינת הצורה ומבחינת חומר הגלם לכמות המים הזורמת בהם – חומרים שאינם מחלידים גם בשימוש רב. חשוב לזכור גם שלמרזבים יש נוכחות אסתטית בבית חדש, אלא אם בוחרים להתקין אותם כמערכת פנימית ולא חיצונית – ובמידה ומדובר במערכת חיצונית עלינו לבחור גם בעיצוב שמתאים לרצון שלנו בבית החדש.

בכל מה שנוגע למערכות חשובות כמו מרזבים אסור להתפשר

 

משמעותית ביותר בבית, אם היא לא מבצעת את עבודתה כראוי. כאשר היא מבצעת עבודתה כראוי – מדובר במערכת שפשוט מאפשרת שגרת חיים תקינה בבית. משום כך, עלינו לפנות אך ורק לשירות המתמחה במרזבים ונותן לנו מענה מקצועי ומגוון בבחירה של מרזבים ובהתקנה שלהם בתהליך הבנייה של בית חדש.