מזגן VRF

התקנת מזגן VRF – המדריך המלא

מהו מזגן VRF?

טכנולוגיית VRF היא אחת הטכנולוגיות המתקדמות בתחום מערכות הקירור. מזגן VRF הוא מזגן שפועל בצורה חכמה על פי שינויים בנפח זרימת הקירור במערכת כולה. בצורה כזו, המזגן פועל בצורה תמידית לשמירה על טמפרטורה קבועה ואחידה בכל החלל, בצורה חסכונית במיוחד באנרגיה וללא כיבויים והדלקות תכופים של המערכת שגם מקצרים את חייה. מזגן כזה מתאים במיוחד עבור חללים גדולים כמו בתי עסק, בתים גדולים, ווילות וכדומה.

כיצד מתקינים מערכת מיזוג VRF?

• בחירה של חברת מזגנים – השלב הראשון בהתקנה של מזגן VRF הוא בחירה בחברת מזגנים שמייבאת או מייצרת את המזגנים ומתקינה את מערכת ה-VRF בבית הלקוח. יש להבין כי מדובר במערכת מורכבת בעלת אלמנטים רבים ולכן התקנה נכונה שלה דורשת ידיים מקצועיות ומיומנות במיוחד. בחרו את חברת המזגנים ממנה תרכשו את מערכת הקירור רק לאחר קבלת המלצות ועריכת סקר שוק עם השוואת מחירים חכמה.

• התקנה מקצועית בבית הלקוח – השלב השני לאחר בחירת חברת המזגנים ממנה תרכשו את המזגן, הוא לקבוע את מועד ההתקנה בבית הלקוח או במבנה שבבעלותו. התקנה כזו היא מורכבת ויכולה לארוך זמן מה, כתלות בכמות היחידות שתרצו להתקין, בגודל המבנה ובסוג המאיידים שתבחרו. כפי שציינו, חשוב במיוחד לבחור בחברה מקצועית ואמינה שמשווקת מזגן VRF.

• הוספת אלמנטים נוספים – אחד היתרונות הבולטים של מערכת מיזוג VRF הוא המודולריות של המערכת. ניתן להתאים אותה כמעט לכל בית ולכל מבנה, פשוט על ידי הוספה של יחידות קירור נוספות במקומות שונים ברחבי הבית. מומלץ להתקין את כל המערכת בבת אחת, אולם ניתן גם להתקין את האלמנטים הנוספים בשלבים.

השקעה שמחזירה את עצמה

רכישה של מזגן VRF ודאי נשמעת לכם כמו הוצאה לא קטנה בטווח המידי. אולם, בטווח הארוך אין ספק י מדובר בהוצאה שמחזירה את עצמה. זו מערכת מיזוג שלא רק שהיא מקררת ביעילות ולאורך זמן, אלא שהיא גם בנויה בצורה כזו שהיא יכולה להחזיק מעמד שנים רבות והיא גם חסכונית מאוד בחשמל ובאנרגיה בכל זמן.