כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתקינים גג רעפים בבית

יש כל כך הרבה יתרונות להתקנה של גגות רעפים בבית שלנו – יש להם מראה מיוחד ויפה, הם לא יקרים, והם מספקים בידוד מעולה – גם נגד גשמים וקור, וגם נגד החום בקיץ. אין ספק שבשנים האחרונות, אנו רואים נטייה ברורה להתקנה של גגות הרעפים בבתים שונים, אולם עולה שאלה חשובה מאד – איזה דברים בכלל התקנת גג רעפים לביתחשוב לדעת, לפני שממהרים להתקין את הגגות הללו? האם יש פריטי מידע שיהיו חיוניים ויוכלו להשפיע על ההחלטה שלכם? האם יש הכנות שכדאי לבצע לפני שמתקינים גג רעפים על הבית? התשובות הן כמובן חיוביות, ואנו נעזור לכם לקבל את כל המידע שאתם צריכים בנושא.

 

כך תתכוננו היטב לקראת ההתקנה

  • ליצור את השיפוע – אם ראיתם בעבר גגות רעפים, אתם בוודאי יודעים שמדובר על גגות שמותקנים תמיד בשיפוע. השיפוע הוא דבר חשוב שאסור להתעלם ממנו בשום מצב – שכן הוא זה משאפשר את ההתקנה התקינה של הרעפים, ואת המראה הנדרש לגג, והוא זה שגם מאפשר את הבידוד המוצלח. מדובר על שיפוע שצריך להיות ברמה של 30% לפחות, כאשר אפשר כמובן להתקין אותם על גג עם שיפוע חד עוד יותר. מה עושים אם הגג לא משופע מספיק? אפשרות אחת היא לוותר על גג הרעפים. הדרך השנייה היא להזמין עבודות מקדימות, אשר ייצרו שיפוע מלאכותי לגג שלכם, ועל הבסיס של השיפוע הנ"ל, יהיה אפשר להתקין את גג הרעפים.

 

  • התקנת מרזבים – כאשר אתם מתקינים גג רעפים על הבית שלכם, יש לשים לב לנושא הניקוז. לא תמיד, אמנם יש צורך להתייחס לנושא, אך יש מקרים שבהם חובה להתייחס לכך – בפרט כאשר אתם מעוניינים להתקין את הרעפים על גג גדול וארוך יחסית. שימו לב שבחלק מהמקרים, יהיה צורך לשנות את התוואי המקורי של פתחי הניקוז, וזאת בכדי שהם יתפקדו היטב לצד גג הרעפים. מעבר לכך, בחלק מהמקרים יש צורך להתקין צינור ניקוז נוסף, וזהו בעיקר במקרה שבו הגגות הם גדולים יחסית. כך או כך, יש להתכונן לכך מראש.

 

  • האם יש צורך ברישיון מיוחד? – אם היה לכם גג קודם, ועל בסיסו אתם רוצים להתקין גג רעפים, ברוב המקרים לא תידרשו לקבל היתר מיוחד מהעירייה לצורך כך. יוצא מן הכלל וחריג הוא המצב שבו תרצו להתקין חלון קוקייה בגג הרעפים שלכם. מדוע? משום שאז הדבר נחשב לשינוי בחלל המבנה, ויצירת משטח חדש לחלוטין – ואז יש צורך לקבל היתר לכך מהעירייה.

 

ואז אפשר להתקין גגות רעפים

למותר לציין כי בכל מצב שבו אתם רוצים להתקין גגות רעפים לבתים שלכם, יש לפנות לאנשי המקצוע, אשר יגיעו ויסקרו את הגג הקיים בבית שלכם. הדבר יאפשר בעצם לבצע את כל ההכנות מראש, ויבהיר לכם גם מהי הצעת המחיר שאתם תקבלו, מה יהיה משך זמן העבודה, וכו'.