חומרי בניין

התנהלות נכונה בעת יבוא חומרי בניין מסין

חומרי בניין
חומרי בניין

בעידן הגלובליזציה ובעיקר לאור חיזוק יחסי המסחר של ישראל עם המזרח, סוחרים רבים מתפתים לייבא סחורות מסין, עקב עלותם הזולה. סחורות מסין הם מהזולות בעולם, וכיום, יבוא מכולות מסין לישראל מתבצע בהיקף של מיליארדי שקלים בשנה. עם זאת חשוב לזכור שהמרחק הגיאוגרפי, פערי השפה ושוני התרבות הגדול עלולים להוות מכשולים רבים בעת משא ומתן שכזה.

איך בוחרים ספק?

הימנעו מעסקאות שמבוצעות בזירה הווירטואלית בלבד. היצע המפעלים בסין הוא עצום. ביניהם קיימים מפעלים פיקטיביים רבים, כמו כן מפעלים שמציגים את עצמם בצורה שונה מההתנהלות האמתית שלהם. שיחת טלפון עם בירור מקיף או שליחת נציג מטעמכם למפעל עצמו תחסוך מכם עוגמת נפש גדולה. כדאי גם לבקש אבטיפוס של המוצר שישלח אליכם, כך תוכלו לבדוק את טיב המוצר, את זמני הגעתו לארץ וצורת אריזתו בטרם הזמנת משלוח גדול. רק לאחר בחינת הדוגמית התחילו במו"מ לגבי המחיר. אם הצלחתם להוזיל את המשלוח לאחר מיקוח, אמתו שאין הדבר פוגע באיכות הסחורה המבוקשת. וודאו שהנכם ברורים ביותר ביחס לעיצוב ואיכות המוצר בו אתם חפצים (פרטו את צבע, סוג החומר, גודל, גימור וכו'). ככל שתהיו מפורטים יותר, כך הסיכויים לאכזבה ברגע קבלת המשלוח יהיו קטנים יותר. הגדירו מראש את לוח הזמנים ובדקו שהמפעל בו אתם בוחרים אכן יכול לעמוד בזמנים ובהיקף העבודה שאתם דורשים ממנו – בררו את גודל המפעל, את מספר עובדיו, את זמני פעילותו וכד'. וודאו מה בדיוק כולל המחיר המוסכם – האם רק את הסחורה עצמה או גם את תשלום ומיסי המשלוח. זכרו לעולם לא לשלם מראש את כל התשלום עבור ההזמנה, כדי שלא תהיו חשופים להונאות.

אנשי מקצוע

כדאי להיעזר באיש מקצוע ששוהה בסין ודובר את השפה. אדם מקצועי יכיר את התרבות הסינית ויידע לנהל מו"מ יעיל מול היבואן הפוטנציאלי. הוא יבחר בספק האמין ביותר, יפקח על איכות הסחורה ואחסונה וידאג לעמידה בזמנים ללא תקלות. כך תוכלו לדאוג לניהול העסק עצמו מבלי להתעסק בפרוצדורה המורכבת של התנהלות מול ספק בחו"ל.