בנייה חסינת אש

השוואה בין בנייה חסינת אש ללא חסינת אש

סכנת האש היא אחת הבולטות והקטלניות ביותר בחברה המודרנית

סכנת האש היא סכנה שאין מי שלא מבין את הקטלניות שלה. הפתגם שאומר שיד שנכוותה לא תחזור אל האש הוא נכון גם במובן המילולי ביותר, משום שכבר בגיל צעיר מאוד אנחנו לומדים את סכנת האש ואנחנו יודעים היטב שלא להסתכן בקרבתה של אש ולמנוע אותה בכל מצב. מאידך, סכנת האש היא סכנה שרק הולכת וגוברת בחברה המודרנית, שבה התלות בחשמל ובמערכות חימום שונות היא גדולה מאוד ולא צפויה להצטמצם בשום שלב. בימי הקיץ ובימי החורף כאחד, גורמים רבים יכולים להוביל להתלקחות ולדליקות שונות, ואנחנו צריכים להיות ערוכים לכך עם בנייה חסינת אש – ונבין בדיוק מה ההבדל בין בנייה זאת ובין בנייה שאינה חסינת אש.

בנייה חסינת אש

בנייה חסינת אש מול בנייה לא חסינת אש

  • בנייה לא חסינת אש – המדובר הוא בעיקר בבנייה עם שימוש נרחב בחומרי גלם שהם או דליקים ממש או בעלי חסינות נמוכה לאש. חומר הגלם הבולט ביותר, בהקשר זה, הוא העץ. עץ הוא אמנם אלמנט דקורטיבי איכותי שרבים רוצים בו, אך חשוב להבין שבנייה המבוססת על עץ היא בנייה מאוד לא בטיחותית מבחינת חסינות אש, בוודאי במדינה חמה כמו ישראל.
  • בנייה חסינת אש – בנייה חסינה מפני אש היא בנייה שמבוססת במידה רבה על לבנים חסינות אש ועל רפרקטורים שונים (מוצרים חסיני אש). בנייה מבוססת על רפרקטורים היא בנייה עם אלמנטים בולטים של בטון, חומרי יציקה קרמיים שונים ובאופן כללי כל מה שקשור לחומרים שאינם דליקים. בנייה שכזו, שניתן היום גם לתכנן אותה בקפידה ובאסתטיקה גבוהה במיוחד, היא בנייה שמבטיחה לנו את הסביבה הבטוחה ביותר בבית או בעסק – ורלוונטית במיוחד במצב שבו יש סכנת התלקחות מוגברת.

בשורה התחתונה, כשזה נוגע לבטיחות אש אין בכלל התלבטות

אין מקום להתלבט בין בנייה חסינת אש לבנייה שאינה חסינת אש. גם אם בוחרים באלמנטים מסוימים שאינם חסינים, שימוש נרחב בלבנים חסינות אש וברפרקטורים אחרים מבטיח לנו סביבה בטוחה ואיכותית לאורך זמן, בלי להתפשר בהכרח על אסתטיקה.