העם דורש בריאות – חובת התקנת מז"ח בכל בית ובניין

העם דרש לפני מספר שנים צדק חברתי, אך לא רק זאת הוא דורש – יש לזכור כי במקרים רבים העם דורש בריאות – חובת התקנת מז"ח נגזרת מכך, ויש להקפיד עליה בבתים פרטיים ובבנייני דירות. אולם, מהי בעצם מערכת המז"ח ומה מייחד אותה, ומה הקשר בינה לבין הבריאות? בואו לקבל את כל הפרטים על המערכת שמונעת זיהומים, ולהבין אחת ולתמיד מדוע העם דורש בריאות – חובת התקנת מז"ח היא חשובה במיוחד.

הכל על מערכות המז"ח 

העם דורש בדיקות מז"ח
  • סכנת הזרימה החוזרת – הסיבה לכך שיש צורך במערכות המז"ח, הוא בשל סכנת הזרימה החוזרת של מים מזוהמים. ברוב המקרים, יש הפרד המוחלטת בתשתית של המים המזוהמים, והמים הרגילים. כך למשל בבית השימוש למשל – מדובר על הפרדה בין המערכת שמספקת מים אפורים לבית השימוש, לבין המים השחורים המזוהמים שמצטברים בשירותים לאחר עשיית הצרכים. עם זאת, יש מקרים שבהם הפרדה כזו איננה אפשרית – כמו למשל במערכות לכיבוי אש בבניין, או במערכות הדישון והגינון בחצרות הבניינים. כך יש סכנה שהמים שיוצאים מהצינור, בשל לחץ גבוה מידי, יחזרו אחורה, כשהם כבר הזדהמו מהסביבה.
  • מניעת זרימה חוזרת – בעצם, כאשר מדובר על מערכות מז"ח, אלו הם ר"ת של מניעת זרימה חוזרת. מערכות אלו מותקנות באותם מקרים שאין אפשרות להפרדה בין מערכות המים. מערכת המז"ח פועלת על בסיס לחץ המים, ובעצם מאפשרת את הזרימה של המים אך ורק בכיוון אחד. אם יש זרם שמנסה לחזור אחורה – המערכת חוסמת אותו, ובעצם מכריחה את המים המזוהמים לצאת החוצה.
  • החובה להתקנה בבניין – יש לציין כי חלה חובה להתקנת מערכות מז"ח בכל מבנה מגורים שיש בו מערכת לכיבוי אש, וכן אנשים שמשמשים במערכות דישון. האחריות היא גם על ועד הבית, אך גם על כל דייר בנפרד.

הכל למען הבריאות שלכם

אם כן, כשמדובר על מקרה שבו העם דורש בריאות – חובת התקנת מז"ח – זוהי לא סיסמה בלבד! יישמו זאת, והתקינו את המערכות הללו בבניין שלכם.