החלקת בטון

המדריך להחלקת בטון

בטון מוחלק הינו פתרון מושלם לרצפת הבית, אשר דורש ידע מקצועי נרחב ליישומו

רצפת הבית היא אולי החלק הבולט ביותר וויזואלית לכל אורח ודייר. בשונה מחלקים אחרים של הבית, כגון הריהוט או המכשור החשמלי, קיים מגוון יחסית מצומצם לכאורה של אופציות לעיצוב הרצפה.

האריחים בהם נעשה שימוש או עצי הפרקט יהיו דומים יחסית, ולא יפתיעו או יגרו את העין. לעומתם, הפתרון החדשני לרצפות יהיה בולט, ויאפשר לכם לעצבו בקלות כראות עינכם. פתרון זה הינו בטון מוחלק.

החלקת בטון הינה תהליך במסגרתו נוצקת שכבת בטון אחידה על כל הרצפה, ומוחלקת באמצעים ייעודיים. בטון מוחלק מאפשר לנו לצבוע ולעצב את הרצפה כאוות נפשנו, בלי חשש מפגיעה באריחים יקרים. נוסף על כך, בטון מוחלק הינו עמיד ביותר, ויישאר ללא שינוי במשך עשרות שנים, אלא אם תחליטו לשנות את צבעו.

למרות יתרונות התהליך, הפעולה דורשת ידע מקצועי רחב, אחרת הרצפה צפויה להיסדק. חשוב להכיר את השלבים המרכזיים לעבודה על מנת שתוכלו לפקח על התהליך כראוי.

בטון מוחלק

מהם השלבים המרכזיים בהליך החלקת בטון

תקלה בתהליך עשויה להיות גורלית. העמידות והחוזק של הבטון, הופכים את הניסיון לעשות בו שינויים לכמעט בלתי אפשרי. לכן, חשוב מאוד להכיר את השלבים השונים של תהליך החלקת בטון, ולבדוק שהם נעשים בצורה המקצועית ביותר. השלבים המרכזיים בתהליך כוללים בין השאר:

  • ניקיון ראשוני: לפני החלקת בטון, חשוב מאוד לעשות ניקיון יסודי לכל המשטח הנידון. ניקיון לא איכותי יוביל לפגמים באחידות המשטח, ועשוי לגרום לסדקים בטווח הארוך.
  • יציקה: יציקת הבטון צריכה להיעשות בזהירות רבה, תוך שמירה על איזון נכון של מים עם מלט על מנת למנוע הופעת סדקים בתהליך הייבוש.
  • החלקה: שלב ההחלקה נעשה באמצעות מכשור חשמלי כבד, ולאחריו נמרח חומר אשר נועד לשמור על התוצאות.

יש לבחור חברה מומחית להחלקת בטון

חשוב לזכור כי תהליך החלקת בטון הינו ארוך ותובעני ביותר. בחרו רק בחברות בעלות מומחיות ושם בביצוע התהליך, מאחר וטעות בו עשויה לעלות סכומי כסף לא מבוטלים.