התקנת מנדף בזמן שיפוץ המטבח

הכנת המטבח להתקנת מנדף בזמן שיפוץ

התקנת מנדף בזמן שיפוץ המטבחהמטבחים הגדולים והמטבחים המוסדיים מקיימים איזו שהיא פעילות סדירה של בישול על בסיס יום יומי על מנת להעניק שירות פעיל לכל הגורמים במערכת. ארובות במטבח התעשייתי עוזרות למניעת ריחות חריפים של בישול והיציאה שלהם אל מחוץ למטבח וזאת גם בנוסף לעזרה לעובדי המטבח לעבודה בריאה ונעימה יותר.

מנדפים שואפים את הריחות, את הגז ואת העשן ובכך תורמים גם לאוכל במטבח וגם לעובדים בו. אבל מה אמורים לעשות עם כל הרעלים, הגז, העשן והאדים והרעלים אשר כבר נשאבו אל תוך מנדפים? כמובן שחלק גדול מהם כבר יצא החוצה, אך חלק גדול מן הרעלים, השאריות של חומרים רעילים, לכלוך ושומנים נדבקו אל דפנות הארובה או מנדפים, והם עשויים לגרום להרס ולבלאי מהיר של המנדף, לסכנה בריאותית, לריחות בלתי נעימים ואפילו לסכנת חיים בקרב הסועדים והעובדים במטבח הנוכחי.

שמירה והיגיינה במטבח בזמן שיפוץ –

  • לכלוך אשר נדבק למנדפים והוא אינו מטופל בזמן הנכון, עשוי ליצור כתמים שלאחר מכן יהיו כמעט ובלתי ניתנים להסרה.
  • ניקוי נאות ומקצועי של המנדפים במטבחים הגדולים והמוסדיים עוברים בדיקה גם על ידי משרד הבריאות ועלולים להשפיע על המשך פעילותו של העסק שלכם – עליכם להטמיע כי האסתטיקה בזמן העבודה תשפיע על איכות השירות אותה מקבל הלקוח הסופי שלכם – האדם הפרטי או החברה.
  • טיפול ושמירה על ההיגיינה והניקיון בזמן העבודה שלכם, הינה צורך סוציאלי בסיסי, אשר כל מעביד חייב להעניק לעובד שלו.
  • במהלך פעילות המנדף ובזמן הבישול במטבח שלכם נוצרים כתמי שמן ושומן על המנדף ובתוך החלקים הפנימיים שלו.
  • בסיומו של יום העבודה מתבצע כיבוי של המנדף וכעת השומנים מתקשים וכן מתקררים עליו, הקפדה על ניקוי בסיסי של השומנים מדפנות המנדף יעזרו למניעה של ריחות לא רצויים ושמירה על ניקיון וסטריליות של המטבח.

לסיכום, שמירה ושימת דגש על ניקויים של המנדפים, מהווה ערך חשוב על בריאותם של עובדי המטבח והסועדים בו. מנדף מלוכלך אשר התחזוקה שלו לוקה בחסר ישפיע על הבריאות של הנוכחים במטבח באופן ישיר.