מכונות ייבוש

הכנות חשמל למכונת כביסה ומכונות ייבוש

אחד החלקים בבית שאת חשיבותו אנחנו לא מצליחים להעריך נכונה לעתים קרובות הוא ללא ספק חדר כביסה. חדר הכביסה, כפי שידוע לכולנו, מורכבת על פי רוב ממכונת הכביסה עצמה, מכונת הייבוש ולעתים גם מרפסת שירות עבור תליית כביסה. בכל מקרה, מדובר בפינה שבה אנחנו מבצעים משימה מהותית ביותר בחיי היום יום שלנו, קרי – כביסה. התייחסות ראויה לחשיבות חדר הכביסה בבית שלנו היא תכנון נכון של תשתית, המתחלק לתשתית של מים וצנרת שצריכה להגיע למכונת הכביסה, תשתית ניקוז אוויר החוצה ממכונת הייבוש, וכמובן שגם הנושא שבו נתמקד במאמר זה – הכנות חשמל למכונות כביסה ומכונות ייבוש.

מהן הכנות החשמל אותן צריך לבצע עבור מכונת הכביסה ומכונות ייבוש?

  • הפרדת מעגלים – בכל מה שנוגע להכנות חשמל למכונות כביסה ולמכונות ייבוש, הדגש העיקרי והחשוב ביותר הוא הפרדה של זינת החשמל בין שתי המכונות. הכוונה היא שמעגל החשמל המזין את מכונת הכביסה ואת מכונת הייבוש מכונות ייבושבבית לא יהיה אותו מעגל, אלא שהם יהיו מבוססים על שתי זינות חשמל נפרדות. הסיבה לכך היא פשוטה למדי – עומס. כאשר שתי המכונות, שכל אחת מהן בנפרד שואבת לא מעט כוח ודורשת לא מעט אמפר מהמעגל הביתי, עובדות בו זמנית, הדבר יכול בקלות להפיל את המעגל הספציפי או אפילו להקפיץ את החשמל בבית כולו. כאשר אנחנו מפרידים את זינות החשמל, הרי שאין סכנה שכזו, שכן המתח הכללי במעגל חשמל ביתי הוא נרחב הרבה יותר ומיועד לעמוד בעומסים גדולים בהרבה משל שתי המכונות האלה בעבודה משותפת. לכן, בהכנות חשמל איכותיות עבור מכונות כביסה ומייבשי כביסה יש לתכנן בצורה מדויקת 2 מעגלים נפרדים המזינים את המכונות בנפרד.
  • מגני ברקים – עוד חלק חשוב במיוחד של הכנות החשמל למכונות כביסה ולמכונות ייבוש הוא כל מה שנוגע להגנה על המעגלים האלקטרוניים של המכונות. לעתים קרובות, למכונות כביסה יש כרטיסים אלקטרוניים שיכולים להיות רגישים ביותר למפלי זרם. במצבים של מפל זרם, התקנה של מגן ברקים מבטיחה כי מפל הזרם ישרוף את מגן הברקים (החד פעמי) וימנע שריפה של המעגל במכונת הכביסה – וכך יחסוך לכם הרבה מאוד כסף במבט קדימה.

עם הכנת חשמל נכונה ותשתית מים טובה, פינת הכביסה תעבוד ללא בעיות לאורך זמן

לאחר שהבנתם מהן הכנות החשמל אותן עליכם לבצע עבור מכונות כביסה ועבור מכונות ייבוש, מה שנשאר הוא לבצע את ההכנות האלה בצורה האיכותית ביותר, בנוסף כמובן להכנות המים והניקוז כראוי. מה שנשאר לכם לעשות, כשלב אחרון, הוא כמובן למצוא את שירות ההתקנה האיכותי של מכונות הכביסה והייבוש, ואת המוצרים האיכותיים שישמשו אתכם בבית לאורך שנים רבות.