הכן ביתך לקיץ

כיצד אפשר להכין את הבית לקראת הקיץ?

כשעונת הקיץ הולכת ומתקרבת, יש הרבה נושאים שכדאי לשים לב אליהם. הקיץ הוא העונה הארוכה ביותר בארץ! למרות שלרוב נהוג לתחום את הקיץ בין החודשים מאי לאוגוסט, הרי שפעמים רבות הקיץ יכול גם להתחיל כבר במרץ, ולהיגמר רק באוקטובר, מה שהקיץ יכול להימשך גם כחצי שנה בפועל, ויש להתכונן אליו היטב. יש כמה צעדים שכדאי לנקוט בהם, כדי שהבית לא יהיה חם ולוהט במהלך הקיץ:

 

צעדים שונים שבהם נוקטים

  • לרסס את הבית – קודם כל, כדאי לרסס היטב את הבית לקראת תחילת הקיץ. אל תשכחו שהקיץ זו העונה שכל המזיקים נכנסים לבית – תיקנים, זבובים, נמלים, ועוד גורמים שלא באמת הזמנו. רצוי אם כן כבר בהתחלה לרסס היטב את הבית נגד המזיקים. את הריסוס לא כדאי לעשות באופן עצמאי, אלא להזמין מדביר רציני שממש יעשה טיפול מונע שלם לבית שלכם. כך גם מקדימים תרופה למכה, ואפשר לקבל הצעת מחיר נוחה יותר ולהתכונן בצורה טובה יותר לקראת הדברה.
  • לדאוג לגג – הקיץ הוא העונה המושלמת לדואג למצב של הגג שלכם, אחרי הנזקים הפוטנציאליים של החורף. רצוי לבדוק שאף חלק בגג לא נהרס, ואם צריך – גם להניח מחדש שכבת איטום רלוונטית. איזו שכבת איטום? אם יש לכם גג בטון מיושר, יריעות ביטומניות הן הפתרון המועדף ביותר, גם אם לפני כן השתמשתם בסיוד בלבד. לרעפים יש כמובן שיטות איטום מיוחדות משלהם, ויש גם חומרים אחרים שבהם אשר להשתמש. בכל מקרה אפשר לקבל הצעות מחיר מצוינות על איטום גגות בקיץ והדבר מומלץ.
  • בדיקת הדוד – הקיץ הוא השלב שבו נרצה להשתמש בדוד השמש שלנו ולא בדוד החשמל, וכדאי לבדוק שהוא מתפקד היטב. כדאי לעלות לגג אם זה אפשרי ולנקות את הקולטים מאבק שאולי הצטבר עליהם במהלך החורף. כדאי גם לראות שהדוד תקין ואין בו חורים או דליפה.

 

עכשיו אתם באמת מוכנים

כמובן שאחרי שנוקטים בצעדים הללו, הקיץ יהיה הרבה יותר נעים וממזוג מכל בחינה שהיא. השלימו את כל הצעדים, אם צריך גם בעזרת אנשי מקצוע – ותוכלו ליהנות מהעונה החמה.