היופי והאיכות של גגות רעפים

מעל בתים רבים בישראל, אנו מגלים כיום כי הגג שמותקן, הוא גג רעפים. אנו מזהים אמנם לרוב גגות רעפים דווקא עם מבנים בחו"ל, אבל גם בישראל, יש לגגות הללו שפע של יתרונות. יש לזכור כי לגגות הרעפים יש יכולת בידוד מעולה, הם מתמודדים היטב גם עם תנאי חום וגם עם תנאי קור, ומעל לכל – הם יפים במיוחד, ותורמים המון לעיצוב החיצוני של כל מבנה שעליו הם מותקנים. חשוב כמובן להבין, אילו סוגים אפשריים של גגות הרעפים קיימים כיום, כדי שתוכלו לבחור בסוג שמתאים לכם.

איך מבחינים בין סוגי הגגות?

  • שיטת ההתקנה של הגג – דרך אחת לסווג גגות רעפים, היא דרך שיטת ההתקנה שלהם. יש כיום כמה שיטות שונות להתקנת הרעפים. דרך אחת, היא הדרך הקלאסית של שימוש בקורות עץ מיוחדות. לשיטה זו קוראים גג רעפים מתכנס, ולעתים הוא גם נקרא גג כפרי. עם זאת, יש כמובן גם שיטות התקנה נוספות. כך למשל, מקובל לעשות כיום שימוש במרכיב שנקרא גמלונים, שתפקידם ספק תמיכה טובה יותר עבור הגג. יש עוד תוספות מיוחדות שאפשר להוסיף בזמן ההתקנה של הגג – למשל להוסיף תקרת בטון שעל בסיסה הגג יותקן, או לעשות שימשו בקרניזים מבטון. השימוש בקרניזים מבטון אגב, מייתר את הצורך להשתמש בקורות עץ, ומכאן הוא הופך לפופולרי מאד בשנים האחרונות.
  • סוגי הרעפים – כשמסווגים גגות רעפים, אפשר בהחלט גם להתייחס לחומר שממנו מכינים את הרעפים עצמם. הרעפים הקלאסיים, הם אלו שעשויים מחרס. החרס כידוע מאפשר ליצור רעפים חזקים ואיכותיים מאד, אך כמובן שהגג הקלאסי שנחשב ליפה ביותר, הוא זה שעשוי מרעפי חרס. יש כמובן חומרים נוספים שאפשר להשתמש בהם לטובת הייצור של גגות רעפים. הבטון למשל, הוא חומר נפוץ מאד להכנת רעפים, משום שמחירו נחשב נוח מאד, והוא גם איתן וחזק מאד. חומר נוסף שבו אפשר לעשות שימוש לטובת ייצור של רעפים הוא הפלדה.

אז איך בוחרים בגג המתאים?

נכון שיש הרבה מאד אפשרויות בהתקנת גג הרעפים שלכם, אבל אנו בטוחים שתדעו לבחור גגות רעפים שיתאים לכם. אם אתם עדיין מתבלטים – תמיד אפשר גם לפנות לגורם מקצועי שימליץ לכם על הסוג המתאים.