מכולה

החשיבות של פינוי פסולת באתרי בניין

כאשר מתחילים בפרויקט בניה חדשה, יש לדאוג לאחד הנושאים הקריטיים ביותר, שבלעדיו כלל הפרויקט לא יכול להתחיל – וזהו מכולההנושא של פינוי הפסולת במקום. יש לזכור כי פסולת בניין איננה פסולת רגילה. מדובר על כמויות עצומות של פסולת שאם היא מנוחת סתם כך ברחוב או אף באתר הבניין עצמו – היא מהווה מטרד רציני מאד, היא עלולה לזהם את הקרקע, להפריע לעוברים ושבים, ובאופן כללי מורידה את איכות החיים. לכן, יש לדאוג מלכתחילה לכל הנושא של פינוי הפסולת, וליצור קשר עם חברה מקצועית שתעזור לכם.

פינוי הפסולת בכמה שלבים שונים

  • התקנת שרוולים – קודם כל, יש לחשוב כיצד מתחילים לרוקן את הפסולת מתוך המבנה עצמו שהולך ומוקם. על מנת שפינוי הפסולת יהיה מהיר, יש לחבר שרוולים מיוחדים אל הבניין. אלו שרוולים שיכולים להגיע לגבהים שונים, ובקצה שלהם למטה ישנן מכולה לאיסוף פסולת. כך בעצם כאשר הפועלים נמצאים על הבניין, הם יכולים ישירות לזרוק את הפסול לתוך השרוולים – והפסולת נופלת למכולה.
  • הצבת מכולות – כפי שאתם בוודאי מבינים, יש להציב מכולות מיוחדות באתרי הבניין. במכולות הללו, אתם בעצם תאספו את הפסולת שאמורה להצטבר במקום אחד בלבד. ניתן לשכור או לקנות מכולות בעלות נפח משתנה – בהתאם להיקף הפסולת אשר מצטברת מידי יום באתר. שימו לב שיש למקם את המכולה במיקום מפתח. מצד אחד צריך לחבר אותה לשרוולים שבבניין, אך מהצד השני אסור שהיא תפריע או תהווה מטרד, ויש להתחשב בכך.
  • איסוף הפסולת והפינוי – כעת מגיע השלב הבא, ובו חברה מקצועית מגיעה למקום, ופשוט לוקחת את כל הפסולת שהצטברה בתוך מכולות האיסוף, ומכאן פשוט מובילה את הפסולת לאתרי ההטמנה או המחזור ברחבי הארץ, וכך המכולות מתרוקנות וניתן למלא אותן שוב, עד לסיום הפרויקט.

שימו לב שזו חובה

אל תשכחו כי פינוי הפסולת באתרי הבניין איננה רק מחווה של רצון טוב שלכם כלפי הסביבה. מדובר על חוקים ותקנות לכל דבר ועניין – ואתם חייבים להפקיד על כך, על מנת שהפרויקט יאושר ויצא לפועל.