החשיבות של בדק בית יד שניה

בעת רכישת בית מיד שניה, חשוב מאוד לוודא שכל התשתיות המבניות מצויות במצב הטוב ביותר

רכישת דירה או בית צמוד קרקע הינה אחת מההוצאות הכספיות הגדולות ביותר שנעשה בחיינו. חלק אדיר מרוכשי הדירות בארץ, נאלצים לקחת הלוואות ענק בצורת משכנתאות מהבנקים על מנת שיוכלו לממן את הרכישה, ועד שיחזירו אותם כעבור עשרות שנים יהיו בסופו של דבר בעלי חוב. מאחר ומדובר בהוצאה כל כך כבדה, חשוב מאוד לוודא שהבית הנרכש מצוי במצב הטוב ביותר. מאחר ורוב רוכשי הדירות אינם קונים דירות חדשות ישר מהקבלן, אלא קונים דירות יד שניה, יש מגוון בדיקות שחשוב לעשות על מנת שנוכל להיות בטוחים שהבית שקנינו נמצא במצב סביר. רוב הבדיקות הללו, הנקראות בדק בית, נועדו לבדוק שמצב התשתיות המבניות הינו תקין, ושהבית באופן כללי יכול להחזיק עוד שנים רבות ללא שיפוץ נוסף.

אילו בדיקות מקובל לשלב בבדק בית יד שניה

כאמור, מאחר ומדובר בהוצאה כספית אדירה, חשוב לבצע בדק בית מיד שניה. ישנו מגוון אדיר של בדיקות מבנים שניתן ורצוי לערוך, אשר חלקן ספציפיות לסוגי נכסים שונים, או לאזורים שונים בארץ. להלן נפרט מספר בדיקות שמומלץ לשלב בבדק בית יד שניה, על מנת שתמנעו מעוגמת נפש ואסון כלכלי:
• בדיקת עובש: העובש המצטבר על קירות הבית עשוי להיות מוסתר לחלוטין בשל הצטברות בתוך הקיר עצמו, או בשל צביעה שנועדה להסתיר אותו מהעין. למרות שהוא לא גלוי, עובש עשוי להוביל לתחלואה, ומעיד על יסודות רעועים של הבית. לכן, קבעו בדיקת עובש כחלק מהבדק בית שלכם.
• בדיקת תשתית חשמל: חשוב לוודא כי תשתית החשמל הינה מבוססת על תלת פאזי, ולעבור על המערכת כולה כדי לוודא שאין נזקים הדורשים תיקון.

בצעו בדק בית איכותי ומושלם

זכרו כי בדק בית הוא בעצם הדרך שלכם לוודא כי לא קניתם חתול בספק. בצעו את בדק הבית תוך היעזרות בשירותיו של גורם מקצועי.

בדק בית
Leaking and mildew wall