תכנון בית

החשיבות שבזיפות הגג לפני ביצוע ריצוף

גג הבית שלכם הוא חלק חשוב, שניתן לנצל במספר אופנים

לכל בית באשר הוא יש גג, וגג הבית הוא חלק חשוב עבור חיי היום יום בבית במספר אופנים. עבור מי שגג הבית שלו הוא מרחב שיש גישה אליו, וניתן לעצב אותו בצורה אסתטית ונעימה, הוא נותן אפשרות ליהנות ממרחב פתוח נוסף ואיכותי בבית – ויש לכך חשיבות גבוהה מבחינת איכות החיים שלנו והאירוח בבית שלנו. עם זאת, עוד לפני שאנחנו מרצפים ומעצבים את הגג, ומעניקים לו אופי אסתטי, עלינו לוודא כי הוא מקיים את תפקידו בצורה היעילה והטובה ביותר. פירוש הדבר הוא שעלינו לוודא שהגג אטום לחלוטין, ומשום כך עלינו לוודא שאנו מבצעים זיפות גגות לפני ריצוף הגג.

לפני שאתם מרצפים ומעצבים את הגג, חשוב לבצע זיפות מקצועי

• מהי חשיבות הזיפות? כמו שאתם אולי יודעים, זיפות גגות היא למעשה שיטה לאיטום הגג. הדבר מתבצע כאשר משתמשים בזפת חמה על מנת ליצור שכבה אחידה על גבי הגג, וכאשר זו מתייבשת היא הופכת אטומה למים לחלוטין ונשארת כך לאורך שנים. החשיבות של זה היא גבוהה מאוד, משום שמי גשמים רבים מגיעים לגג הבית שלנו, וכאשר הוא לא אטום דיו המים יחדרו אותו ויגיעו עד לתשתיות הבית ולדירות השונות, בעודם יוצרים נזקי רטיבות ונזילות.

• מדוע לעשות זאת לפני הריצוף? שכבת הריצוף של גג הבית שלכם היא השכבה העליונה של רצפתו, ופירוש הדבר הוא שעליכם לבצע זיפות גגות מתחת לשכבה זו. כאשר אתם מזפתים את הגג שלכם היטב ומוודאים ששכבת האיטום יבשה ושלמה לחלוטין, אתם יכולים לעצב מעליה גג לתפארת בעודכם בטוחים כי הוא מבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

רק כשהגג אטום היטב, תוכלו לרצף אותו וליהנות ממנו עוד

כאשר אתם מבצעים זיפות גגות מקצועי, דרך איש מקצוע אמין בתחום, אתם מבטיחים כי הגג שלכם מבצע את התפקיד הבסיסי שלו, של איטום וחציצה בין הבית שלכם לבין החוץ. לאחר מכן, תוכלו לנצל את הגג בכל צורה שתרצו, לרצף ולעצב אותו כאוות נפשכם.